Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Damat Ferit Paşa Sakaryaya gelmiş

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, AK Parti Danışma Meclisi Toplantısında talihsiz açıklamalarda bulunan Eski HAS Parti Genel Başkanı, şu an AK Parti Genel Başkan Yardımcılığını

Haberler/YAŞAM
31.12.2012
Haberi Yazdır
Damat Ferit Paşa Sakaryaya gelmiş
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, AK Parti Danışma Meclisi Toplantısında talihsiz açıklamalarda bulunan Eski HAS Parti Genel Başkanı, şu an AK Parti Genel Başkan Yardımcılığını üstlenen Numan Kurtulmuş’un, CHP hakkındaki söylemleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Kurtulmuş Aynayı Çevirip Kendisine Bakacak


Eski Has Parti Genel Başkanı, şu an AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı’nı yapan Numan Kurtulmuş’un AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı’nda Cumhuriyet Halk Partisi’yle ilgili olarak; “ Cumhuriyet Halk Partisi inşallah değişir, halktan yana olurlar, halka daha yakın hale gelirler, milletin değerleri ile bütünleşirler. Bunu isterim. Ama bugünkü haliyle Cumhuriyet Halk Partisi'ni seçime sokun, bütün partileri de kapatın, yüzde 30'dan fazla oy almaz.” sözleriyle belirttiği talihsiz açıklamalara cevap veren İl Başkanı Ecevit Keleş,” Dün Damat Ferit Paşa ve Vahdettin ne ise, bugün de Recep Tayyip Erdoğan ve Numan Kurtulmuş o’dur. Bunlar gülünç insanlar. Numan Kurtulmuş önce elindeki aynayı çevirip, kendisine bakacak ama kendisini Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi dev aynasında görmeyecek. Tayyip Erdoğan gibi kibirli olmayacak, mütevazi olacak, gerçeklerden kaçmayacak.”


BİR İNSANIN DURUŞUNU KAYBETMESİ KARAKTERİNİN ÖLÜMÜDÜR


Eski HAS Parti Genel Başkanı’nın duruşunu kaybederek AK Parti saflarına katılmasını karakterinin ölümü olarak niteleyen Keleş,” Kurtulmuş çıkmış diyor ki, vay efendim yüzde 30 alamazmışız. Bunların niyeti o zaten. Tüm partiler kapatılsın, muhalefet ortadan kalksın, biz tek başımıza doğru bildiklerimizi yapalım. Vahdettin ve Damat Ferit Paşa’nın 10 yıldır yaptıkları belli, memleketi ne hale getirdiğiniz belli. Satmadık kurum, bize düşman etmedik ülke bırakmadınız. Numan Kurtulmuş’a dönüp sorarlar, sen ne yaptın diye. Duruşun yok duruşun. Dün ağzınıza geleni söylediğin AK Parti’ye, daha doğrusu Recep Tayyip Erdoğan’a biat ettin, boyun eğdin. CHP’de biat yoktur. Boyun eğmek yoktur. CHP’nin her üyesi vatanını, milletini seven, karakterli bireylerdir. Sizler gibi dün ne dediğini unutup da bugün başkasının faytonunda gezmeyiz. Karakter sahibiyiz.”


YARIN AK PARTİ'Yİ DE YARI YOLDA BIRAKACAKLAR


Kurtulmuş’un siyasi geçmişi dolayısıyla yarın AK Parti’yi de yarı yolda bırakacağını belirten Ecevit Keleş,” Bakın, göreceksiniz. Kendi partisini kapatıp bir başka partinin safına geçenler, binlerce üyesinin rızası olmadan koltuk sevdasına kapılanlar, yarın AK Parti’yi de yarı yolda bırakacaklar. Biz kendi çıkarımızı, menfaatimizi değil memleketin menfaatini düşünüyoruz fakat Numan Kurtulmuş, yani Damat Ferit Paşa’nın böyle bir derdi olsaydı, partisine o kadar emek veren insanları yüz üstü bırakıp başka saflarda söylediği lafları yutmazdı. Saadet Partisi’ni yüz üstü bıraktı, Has Parti’yi kapattı, şimdi sıra AK Parti’de. Onun adına ben utanıyorum. CHP’yi eleştirmeden önce çıksın millete neden böyle kararlar aldığını gönülden anlatsın, yüreğini dökebiliyorsa döksün.”diye konuştu.


TAYYİP ERDOĞAN MASKESİ YÜZLERİNE YAPILMIŞ


AK Parti’nin içindeki biat kültürüne vurgu yapan İl Başkanı,” Meclise bakıyorsunuz, 326 tane AK Parti Milletvekili var, biri çıt çıkaramıyor. Kendi fikrini dile getiremiyor. Biat biat biat. Tayyip Erdoğan ne derse tüm eller havaya kalkıyor. İşte Kurtulmuş’un sarf ettiği sözlerde, Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin bir fiil aynısı. Çıkmış Sakarya’da CHP’yi eleştiriyor. Acaba şu an AKP’yi eleştirebilir mi? Var mı o kadar yürek kendisinde? CHP gibi parti içi demokrasi ve özeleştiri anlayışının son yıllarda tavan yaptığı bir parti hakkında ipe sapa gelmez konuşmalar, ancak içerisinde bulunduğu kurum hakkında konuşamayıp, stres yapanların konuşmaları olabilir. Buyurup bizim İl Danışma Kurulumuza gelseydi de, demokrasi, eleştiri nedir görseydi. Kendilerinin İl Danışma Meclislerinde dahi insanlara konuşma, eleştiri hakkı vermiyorlar, daha bunların eleştiri anlayışına tek söz söylemeye gerek yok.”sözlerini ifade etti.


İNSAN UTANIR


Kurtulmuş’un AK Parti hakkındaki söylemlerini hatırlatan Ecevit Keleş,” AK Parti’ye söylediği lafları unutabilmek de Numan Kurtulmuş’un çok mühim bir meziyetidir. 1,5 yıl önce, 19 Nisan 2011’de şöyle demiş Kurtulmuş,” 2023’te bu zadegân iktidar olursa BOP sayesinde bölge ülkelerinin sayısının 2 katına çıktığını göreceğiz, icra gelmeyen ev kalmayacağını göreceğiz, zenginlerin yaşadığı sitelerin etrafından dilenen yoksullara polisin biber gazıyla müdahale ettiğini göreceğiz, AVM’lerin önünde bakkalların, kasapların, manavların dilencilik yaptığını göreceğiz, 2023’te Başbakanın çocukluk arkadaşı, askerlik arkadaşı, belediyeden arkadaşı ve şoförlerinden başka kimsenin milletvekili olamadığını göreceğiz. Yağmur sularının parayla satıldığını göreceğiz.”demiş. Bunları Numan Kurtulmuş söylüyor. İnsanda biraz utanma olur. Şimdi çıkmış, Recep Tayyip Erdoğan’a, o zadegân dediğine biat etmiş, üstüne üstlük tüm bu dediklerini yapacak olanlarla işbirliği kurup Genel Başkan Yardımcısı olmuş… Bu sözlerini yutan biri bugün böyle konuşabiliyorsa o kişinin karakteri, duruşu hakkındaki vicdani kanaati vatandaşımız çok iyi verecektir.”dedi.


CHP’NİN BAŞARISINA BİZZAT ŞAHİT OLACAKSINIZ


Açıklamasının sonunda Sakarya’daki genel hale değinen ve CHP’nin Sakarya’da mutlak başarı sağlayacağını söyleyen Ecevit Keleş,” Sakarya’ya geliyorsun, CHP’nin yükselen başarısından, AK Parti’nin içinde dönen fırtınalardan haberin olmadan anlatıyorsun. Ben oradaki havaya bağlıyorum bunu. Partisini kapatma kararını nasıl bir havayla yaptıysa, bu ve bundan sonra yapacağı konuşmalarda ancak havayla olacak konuşmalar. Kendisi için üzülüyorum. Yazık günah. Yanında bulunan kişilere bir sorması icap eder, bu insanlar ne yapar, bu Sakarya’nın asıl derdi nedir diye. Kendisinin geldiği gün bu memlekette kaç cinayet, kaç intihar, kaç kadına karşı şiddet olmuş etrafındakilere sorsun. 1999 yılından bu yana memlekette depreme karşı ne yapılmış bir sorsun. Ama yok, CHP hakkında konuşmak varken bu memleketteki onlarca sorunu diline alabilmek duruş ister. Sizler gibi nice partiler kapılarına kilit vurup gitti. Biz buradayız. Kimseye biat etmeden, temel ilkelerimize bağlı olarak var olacağız. Bir gün hepinizi o taht sandığınız millet koltuğundan indireceğiz. Buna, Sakarya’dan başlayacağız. Biz koltuklarda oturup ahkam kesmiyoruz. Halkın partisini halkla kucaklaştırdık. CHP’nin yerel ve genel seçimlerde, Sakarya’daki başarısına hepiniz bizzat şahit olacaksınız.” şeklinde konuştu.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın