Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Çocuk istismarını durdurabilmek için yürüdüler

Adapazarı ilçesinde STK'lar, halk ve avukatların katılımıyla 'Çocuk İstismarına Dur' demek için bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Haberler/GÜNCEL
04.03.2018
Haberi Yazdır
Çocuk istismarını durdurabilmek için yürüdüler

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, yapılması planlanan bir dizi eylem planı ile çocuk istismarının önüne geçebilmek ve adli yargılamanın sağlanmasına katkıda bulunmak için harekete geçti. Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olaylarının sıkça gündeme gelmesi üzerine harekete geçen baro; STK'lar, halk ve avukatların katılımıyla yaşanan olayların önüne geçebilmek için bir yürüyüş düzenledi. Adapazarı ilçesi Yeni Camii önünde toplanan katılımcılar, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismarı ve şiddeti kınamak için yürüdü.
Ellerinde çocuk istismarı ile ilgili döviz ve pankartlar bulunan katılımcılar, Atatürk Bulvarı üzerinden sloganlar eşliğinde AKM önüne kadar yürüyüş yaptı. Devam eden yürüyüşe yoldan geçen bazı vatandaşlarda alkış ile destek verdi. Yürüyüş sonrasında çocuk istismarının önüne geçebilmek için AKM önünde imza kampanyası başlatıldı. 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın