Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

CHP’li Keleş Vatandaşlara Seçimi İlk Turda Bitirme Çağrısı Yaptı

Haberler/SİYASET
12.05.2023
Haberi Yazdır
CHP’li Keleş Vatandaşlara Seçimi İlk Turda Bitirme Çağrısı Yaptı

İKTİDARIN DEĞİŞME ZAMANI GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, açlık ve yoksulluk sınırının rekor seviyeye ulaştığına işaret ederek, “İktidarın değişme zamanı geldi. 14 Mayıs’ta yeni bir anlayış iktidara gelecek. Yoksulluğu bitireceğiz. Yoksullukla ve adaletsiz gelir dağılımıyla savaşın öncelikli olduğu bir Türkiye sözü veriyoruz” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, Geyve CHP İlçe Başkanı Gürkan Kar, Saadet Partisi İlçe Başkanı Fikret Özer, DEVA Partisi İlçe Başkanı Murat Demir, Geyve eski Belediye Başkanı Atilla Zeytinoğlu ve milletvekili adayı Ali Fetih Gürler ile Geyve ilçesi Alifuatpaşa, Tepecikler ve Çeltikler mahallelerini ziyaret etti.

YOKSULLUĞU BİTİRECEĞİZ
Vatandaşların hepsinin dertli olduğuna işaret eden Keleş, “Çarşı, pazarda fiyatlar her gün yükseliyor. Vatandaşımızın alım gücü azalıyor. Türkiye zengin bir ülke. Ülke kaynakları küçük bir grubun elinde. Vatandaşımız kuru soğana muhtaç hale getirildi. Açlık sınırı yılın daha ilk ayında asgari ücreti geçerek 8 bin 782 liraya ulaştı. Açlık sınırı Nisan’da 10 bin TL'yi aşarak rekor kırdı. Yoksulluk sınırı da 33 bin TL'ye ulaştı. İktidarın değişme zamanı geldi. 14 Mayıs’ta yeni bir anlayış iktidara gelecek. Yoksulluğu bitireceğiz. Yoksullukla ve adaletsiz gelir dağılımıyla savaşın öncelikli olduğu bir Türkiye sözü veriyoruz” dedi. Keleş, vatandaşlara seçimi ilk turda bitirme çağrısı yaptı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın