Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

CHP İl Başkanı Keleş, Özkoç'u destekledi

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, il kongresinde AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'a destek verdi. Keleş yaptığı yazılı açıklamada, "Vekilimizce yapılan açıklama her yönüyle tam ve eksiksizdir" dedi.

Haberler/SİYASET
18.02.2020
Haberi Yazdır
CHP İl Başkanı Keleş, Özkoç'u destekledi

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un 15 Şubat'ta gerçekleşen CHP Sakarya 37. Olağan İl Kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert sözleri AK Partilileri çok kızdırdı. Her iki taraftan birbirleri hakkında sert açıklamalar gelirken, AK Parti İl Başkanlığı CHP'li Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Tartışmalar sıcaklığını korurken, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'te tartışmalara cevap vererek, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u destekledi.

"AÇIKLAMA HER YÖNÜYLE TAM VE EKSİZSİZ"
CHP'li Engin Özkoç'un il kongresinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sarf ettiği sözleri baştan sona doğru ve eksiksiz olduğunu belirten Keleş, "AK Parti il başkanı ve diğer AK Partili siyasetçilerin içi boş tehditlerini basın organlarından okuyoruz. Açıkça belirtmek isteriz ki bu ucuz tehditler ne vekilimiz Engin Özkoç’u ne de CHP Sakarya örgütü üyelerini inandıkları doğruları söylemekten geri bırakamaz" dedi.

"KORKU İMPARATORLUĞU BİZE VIZ GELİR"
Engin Özkoç'un il kongresindeki konuşmasından alıntı yapan Keleş, AK Parti döneminde ülkenin hem maneviyat hemde maddi olarak bir çöküş içerisine girdiğini ve toplumun tüm manevi ve milli değerlerinin bir enkaza dönüştüğünü söyleyerek, "FETÖ devletin tüm kadrolarını AKP marifetiyle ele geçirmiş, bürokraside kendine biat edilmeden yaprak kımıldayamaz güce “ Ne istediler de vermedik ? ” diyen , kendini FETÖ Kumpaslarının savcısı ilan eden genel başkanınız sayesinde ulaşmıştır. Tüm Türkiye’nin gözleri önünde yaşanan cemaat- AKP aşkını, karasevdasını başını kuma gömen deve kuşumisali görmezden gelmeye çalışsanız da aslında gerçeği siz de biliyorsunuz. Ne sizin, ne de genel başkanınızın tehditleri hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliyi inandıklarını söylemekten geri bırakmaz. 30yılda Cumhurbaşkanına hakaretten açılan davanın 13 katını üç yılda açan genel başkanınız ve sizler gidici olduğunuz gerçeğini örtemeyeceksiniz. Koltuğunuzu korumak için kurmaya çalıştığınız korku imparatorluğu bize vız gelir" ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Sakarya İl ve İlçe Başkanlıkları olarak Milletvekili Engin Özkoç'un yaptığı açıklamaların arkasında olduklarını sözlerine ekledi.

Önerilen Haberler


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın