Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

TEŞEKKÜRLER BÜYÜK BAŞKAN

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
23.07.2020
Yazıyı Yazdır

Merhabalar efendim;

Dün ofiste her zaman ki gibi günlük rutin işlerimizle uğraşıyor, bir taraftan da genel müdürümüz Zafer Büyü beyle sohbet ediyorduk.

"Zafer bey bana 'Cemil'cim 1-2 haftadır köşe yazısı yazmadın, senden köşe yazısı bekliyorum' dedi." "Bende ona dönerek, 'abi şu aralar benim ilgi alanıma girecek, hakim olabileceğim bir konu yok' dedim."

İşte tam bu olayın üstüne, sanki benim bu sözlerimi duyarcasına cep telefonum çaldı ve arayan eski yağlı güreş pehlivanlarından, eski ustalardan, şimdi de bizler gibi yağlı güreşe basın olarak hizmet eden kıymetli büyüğüm Halil Bağdat'tı.

Ustam; "Çırak seni ilgilendirecek bir konu olduğunu düşündüğüm için aradım. Şu anda ben Balıkesir'de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin meclis toplantısındayım. Sizin Belediye Başkanı konuşuyor, Başkan inanılmaz konuşuyor, Sakarya Güreşi için çok önemli konulara parmak basıyor" diyerek telefonu kapattı. Ardından benim için özel olarak çektiği Ekrem Başkan'ın konuşma yaptığı videoları teker teker yolladı. Ben ustamın söylediklerine öylece kala kaldım. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem Yüce'nin o toplantıda olduğunu bilmiyordum. Birliğe de üye belediye olmadığımız için de gider diye hiç düşünmemiştim. Hem çok şaşırdım hemde çok sevindim. Çünkü oraya gitmesi; Sakarya Güreşi ile alakalı planlarının olması demek, oraya gitmesi Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'ne girmesi demek, ve oraya gitmesi Sakarya'da yağlı güreşin şaha kalkması demek...

Sakarya'mızda hangi pehlivana sorsanız, hangi eli öpülesi aziz güreş seyircisine sorsanız diyeceği tek laf, "Biz yıllardır güreşi seven, güreşe hizmet eden bir belediye başkanı bekliyoruz ve istiyoruz" der. Sevgili güreş severler, kıymetli Sakarya'lılar işte beklediğiniz Başkan geldi. Ekrem Yüce geldi Allah'ın izniyle...

Güreş adına tecrübe, bilgi, birikim hepsi kendisinde mevcut. Geçmiş yıllarda Erenler Belediye Başkanı iken Erenler ilçesinde belediye bünyesinde kurduğu güreş takımı ile güreşin ve güreşçinin yanında olduğunu göstermiştir.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği ilk günlerde, hemen küçük küçük oluşumlar yaparak destek verdiği Sakarya Büyükşehir Belediyesi minder güreşçileri 23 yıl sonra lig terfi maçlarına katılarak kısıtlı kadro ile gençlerde 2. lige çıkmıştır. Devamında ise Afyonkarahisar'da düzenlenen yıldızlar serbest güreş ligi 1. lige terfi müsabakalarında yine aynı şekilde kısıtlı kadro ile katılmış 35 güreş kulübünün aralarından sıyrılarak 1. lige yükselmiştir.

Şimdi sıra yağlı güreşte Sayın Başkanım...

Balıkesir'de ki meclis toplantısında (Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis Toplantısı) dün yaptığınız konuşmayı büyük bir zevkle izleyip dinledim Sayın Başkanım. Hemde defalarca...

İnanın tüylerim diken diken oldu. Hani konuşmanızın bir bölümünde salondakilere seslenerek dediniz ya; "Şimdi bana diyeceksiniz Sayın Başkan iyi güzel anlatıyorsunuz da; tarihten, güreşten, duadan, maneviyattan bahsediyorsunuz da peki ya siz Sakarya olarak siz güreşin neresindesiniz? 'çok haklısınız evet Sakarya olarak biz yağlı güreşin her yerindeyiz. Biz yağlı güreşin merkezindeyiz. Biz Kırkpınar'ın provası olarak yapılan Akyazı Akbalık Yağlı Güreşlerinin yapıldığı ilin ta kendisiyiz' diye" işte o zaman dedim ki kendi kendime özlemle, hasretle beklediğimiz Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri yapılacak. Bu yıl olmazsa önümüzdeki yıl kesin yapılacak. Ekrem Başkan talimatı verecek Akyazı Belediye Başkanı güreşleri yapmak durumunda kalacak. Hadi hayırlı olsun...

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce göreve geldiğinde bir yazı kaleme almıştım. "Ekrem Başkan Geldi Ata Sporumuz Şenlendi" diye. O başlığın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü Perşembenin gelisi Çarşambadan belliydi.

Ekrem Başkan gibi Ata Sporumuz güreşe sahip çıkan Belediye Başkanların göreve gelip, kalması temennisiyle.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın