Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:06
İkindi
15:26
Akşam
17:46
Yatsı
19:13

SON 1 AYDIR BENİM GÖZÜMDEN HENDEK…

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
02.03.2020
Yazıyı Yazdır

Sevgili okurlarım;

Yaklaşık 1 aydır sizlerden uzak kaldım. O nedenledir ki bugünkü yazımda geriye dönerek yaşanılanlarla ilgili bir değerlendirmede bulunacağım.

İlk olarak;

Şehitlerimizi rahmetle anıyorum!

Mübarek Regaip Kandili gecesi (27 Şubat 2020 Perşembe) herkesin ibadetini yaptığı, üç ayların başlangıcı olan Recep ayının gelmesinin mutluluğunu, kutsiyetini yaşarken, Suriye’nin kuzeyinde yer alan İdlip şehrinden art arda gelen haberlerle adeta ülke olarak buz kestik. Bu vesile ile haince saldırı sonucunda şehadet şerbetini içen 36 ana kuzusuna Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Ezanımız minarelerimizden susmayacak, bayrağımız gönderden inmeyecek, bu vatan asla bölünmeyecek… Bunu herkes böyle bilecek!

Ak Partide Başkanlık Heyecanı!
AK Parti Hendek’te bu hafta sonu ilçe başkanlığı seçimi yapılacak. Bildiğim kadarıyla mevcut başkan Av. Hasan Serdar Baykal ve yine kendisiyle aynı mesleği icra eden Av. Bilal Barutçu dışında bir aday gözükmüyor. Tabi eski ilçe başkanı ve son seçimlerde belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu’nun son dakika golüyle karşılaşmazsak… Ak Parti’ye ve Hendek’imize hayırlı olmasını diliyorum.

Teşekkürler RATED! (Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncılığı Derneği)
İlçemizde görev yapan basın mensuplarının belediye başkanı sayesinde seçimlerden sonra zar zor bir araya gelmesinden sonra bunu 2. olarak başaran RATED (Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği) Başkanı Remzi Adıyaman ve başkan yardımcısı Zafer Büyü’ye teşekkür ediyor, kendilerinden bu toplantıları ilçemizde daha sıklıkla yapmalarını bekliyorum.

Bir Sen Eksiktin “Siyasetin Kanalı” !
Birde Hendek’te son günlerde maksat muhalefetlik olsun diyerek sosyal medyada gündem oluşturmaya çalışan “Siyasetin Kanalı” adlı Facebook hesabı çıkmaz mı? Buyurun buradan yakın…

Bu hesabı yönetenler, çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ederken Hendekli basın mensuplarına belediyeden yüklü miktarda aylık (para) alıyorlar gibi mesnetsizce aslı astarı olmayan iftiralar atmaktan da kendilerini alamadılar. Siz bunu belgeleyin, getirin, yazmazsam adam değilim. Adamlar yasal olarak reklamını, kutlamasını yayınlar gazeteye reklamlarını girer karşılığında faturasıyla birlikte hakkı olan kazancını adil olarak alır. Aksi bir durum yoksa sizin amacınız ne? Siz neyin peşindesiniz? Siz kimlerin kalemşörlerisiniz?

Ayrıca 20 senedir Hendek’te hiç mi yanlış bir şey yoktu, her şey toz pembe miydi, neden bu doğrucu davutluğunuzu o zaman da göstermediniz…

Hendek’te ki Yangınlar!
Son olarak değinmek istediğim konu ise neden Hendek’te son birkaç aydır bu kadar yangın çıktı? Bu yangınların sebebi ihmal mi? Dikkatsizlik mi? Yangınlarda kaybettiğimiz minik yavrumuz başta olmak üzere, her birine Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar dilerim.

Burada satırlarıma son verirken, yazımında en başında belirttiğim gibi bir Hendek sevdalısı olarak Hendek’te son günlerde konu olan mevzuları kaleme almak istedim. Bir sonra ki yazımızda buluşmak ümidiyle...

Kalın sağlıcakla…

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın