Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:27
Öğle
13:10
İkindi
16:36
Akşam
19:18
Yatsı
20:38

Sen herkesi yazdın, bende seni yazayım dedim

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
15.04.2022
Yazıyı Yazdır

Evet, yine bir otobüste seyahat halindeyim. Bana en çok ilhamın geldiği yerde. Otobüsteyim dedim ya, Ferizli'ye kaderine mahkum olanları ziyarete gidiyorum, işimiz gereği.

Şimdi gelelim konumuza...

Mahmut abi, mahallesinde ki insanlar haricinde sizin, güreş camiasının tanıdığı isimle Yalçın Kaynak. Evet bugün konumuz Mahmut abi, Yalçın Kaynak...

Mahmut abi benim ağabeyimin akranı, çocukluk arkadaşı olur. Benim çocukluk döneminde her ne kadar peşlerine takılıp ağlasam da beni hiçbir zaman oyun oynamaya gittikleri ne top sahasına ne de başka bir yere götürmediler. Onların akranı olmadığım için Mahmut abim ile oynama, gezme, dolaşma, Çakallık deresine yüzmeye gitme fırsatı bulamadım. Bilemezdim ki; peşlerinden takılıp ağladığım ve ağladığım için de rahmetli anamdan ağlama diye dayak yediğim Mahmut ağabeyimle yani Yalçın Kaynak'la şimdiler de kan bağı ile değil can bağı ile bağlanıp abi kardeş olacağımızı.

Yalçın Kaynak ile yazımın başlarında da belirttiğim gibi hiç dolaşıp, birlikte gezip eğlenemedik. Ta ki, hayranı olduğumuz pehlivanlarımızı er meydanlarında seyrettiğimiz ilk günlere kadar. Bizi büyük güreş camiasının güzel insanları bir araya getirdi. Yerel güreşler, derken Edirne Kırkpınar bu dostluğu perçinledi. Edirne Kırkpınar demişken oraya da dokunmamak olmaz. Her sene planlarımızı oraya göre yaptığımız, herkes gibi eşimizi, çoluk çocuğumuzu alıp tatile gitmek yerine Edirne Kırkpınar'la yatıp Edirne Kırkpınar'la kalktığımız. Fazla teferruata gerek yok, herkes bizi çok iyi biliyor ve niyetimizin de halis olduğunun farkında...

Yazımı burada tamamlamak zorundayım. Kara gözüktü, yani Ferizli'ye, cezaevine geldik...

Unutmadan şu önemli anekdotu da özellikle belirtmek isterim. Yalçın Kaynak çok iyi bir reis, çok iyi bir aile babasıdır. Hayatını evine, işine ve eşine adayan adam gibi adamdır.

Bugün sizlere Mahmut ağabeyimi, Yalçın Kaynak'ı kısa da olsa anlatmaya çalıştım. Keşke uzun bir yolculuk esnasında bu yazıyı kaleme alsaydım da, sizlere daha çok şey anlatabilseydim. Gerçi Yalçın Kaynak anlatılmaz yaşanır. Bunu en iyi anlayabilmek için onunla dost olmak lazım, abi kardeş olmak lazım en önemlisi de adam gibi adam olmak lazım.

Bir sonraki yazımızda buluşmak dileğiyle.

Esen kalın...

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın