Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:31
Öğle
13:11
İkindi
16:35
Akşam
19:16
Yatsı
20:36

Hendekspor, Hendek'in En Büyük Markasıdır

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
28.02.2022
Yazıyı Yazdır

Hayırlı haftalar dileyerek bu haftaki yazımıza başlayalım bakalım

Hendekspor konusunda defalarca yazı yazdım. Defaatle de uyarılarda bulundum. Bu yazıları yazarken de amacımızın halis olduğunu, iyi niyetinimizden kesinlikle kimsenin en ufak bir kuşku duymaması gerektiğini, gayemizin sadece ve sadece şehrimizin en büyük marka değeri olan Hendekspor'umuzun başarılı olmasını istediğimizi üstüne basa basa her yazılarımızda vurguladım.

Tabii bu yazılar birçok kişinin hoşuna gidip, bizleri haklı görmelerinin yanı sıra, hoşuna gitmeyen, eleştirilere kapalı olan kesim de vardı. Bunların kim olduklarını herkes benden daha iyi biliyor.

Her zaman Hendekspor'un peşindeyiz

Biz her zaman bu takımın peşindeydik, peşinde de olmaya devam edeceğiz Allah'ın izniyle. Bu takım Bölgesel Amatör Lig (BAL)'a çıktığında bizden daha fazla Hendekspor'lu olduklarını söyleyenler neredeydiler acaba. Belkide Hendekspor'un Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da oynuyor olduğundan haberleri bile yoktu. Deplasmanlara kendi imkanlarımızla gidip tel örgülere tutunarak kafes gibi tribünlerden canlı yayınlar yaparak emek verdiğimiz günlerde bu insanlar neredeydiler soruyorum sizlere. Takımın topçularını çarşıda görüp sahiplenip, yabancılık çekmesinler diye bağrımıza basarken bizden fazla Hendekspor'luyuz diye gezenler neredeydiler acaba. Sabaha kadar yazsam bu konular bitmez.

Eleştiriye açık olan yol alır

Eleştiriye açık olan insan yol alır. Eleştiriye tahammülü olmayan insan ise benzini bitmiş araba gibi yolda kalır. Beyler, Hendekspor yönetimi sizlere sesleniyorum! Maalesef yolda kaldınız yolda...

Biz yazdığımız yazılarımızda sadece mevcut yönetimi eleştirmiyoruz. Daha önceki yönetim ve teknik kadroyu da eleştirdik. Hatta Bölgesel Amatör Lig (BAL)'daki ilk senemizde o zaman ki kulüp başkanı Zafer Çakmak'ı en çok eleştirenlerin başında ben geliyordum. Kulakları çınlasın Zafer Başkan her yazdığım yazıdan sonra beni arar, "Sevgili Cemil kardeşim bizi aydınlatıyorsun, eksikliklerimizi görmemize vesile oluyorsun" der, teşekkür ederdi.

Yine aynı şekilde sonraki sene teknik direktör olarak takımın başında bulunan Sami Bağdatlı hocamı da en çok ben eleştirdim. Bu eleştirileri yaparken elbette ki basın ve seyirci gözüyle nezaket kuralları çerçevesinde...

Hamama giren terler

Velhasıl "hamama giren terler" misali, Hendekspor bu şehrin, bu ilçenin en büyük markası elbette ki eksik gördüğümüz noktalarda basın olarak Hendekspor'umuzun daha güzel yerlere gelmeleri için eleştirilerimiz olacaktır. Sizde yönetim olarak bu eleştirilere basınla bir araya gelerek, veya yazılı açıklama yaparak cevap verebilirsiniz. Fakat siz ne yaptınız asayiş bültenininde zanlıları kodlar gibi gazetecinin ismini kodladınız. Siz gazetecilere ve seyircilere sığır dediniz sonra geri vites yapıp özür dilediniz, bu da yetmezmiş gibi seyircilerle bir araya geldiğiniz toplantıda gelen bir soru üzerine benim ismimi vererek bana istinaden "sığır" sözünü benim için kullandığınızı itiraf ettiniz. Sayın Başkan! Siz bir gazeteciye kendisinin olmadığı bir ortamda ben "sığır" sözünü Cemil Tekin'e dedim diyemezsiniz! Daha bitti mi bitmedi. Yine teknik direktör Talip Toprak'ı başarısızlığından dolayı eleştirdik diye hocanın istifası sonrası yaptığı paylaşımında istifa etmeleri konusunda yazı yazan gazetecileri "köpek" hayvanına benzetmesi de şanlı Hendekspor tarihine sizler tarafından geçmiş kara bir lekedir. Siz bu tip fütursuzca yaptığınız açıklamalar paylaşımlar yüzünden büyük Hendekspor camiasına zarar verdiniz, vermeye de devam ediyorsunuz.

İkinci yarının başında hocayı göndermek yerine büyük bir sabır göstererek hocanın yaptığı taktiksel hataları görmeyip, göz yumup hocamızın arkasındayız mesajı veren siz, daha sonraki haftalarda Talip Toprak'la karşılıklı olarak anlaşarak yardımcı hoca Gökhan Kaba ile devam kararı alan ve takımı uçurumun eşiğine getiren yine sizsiniz.

Şimdilik İlhan Var'ı eleştirme'yi doğru bulmuyorum

Geçtiğimiz hafta takımın başına getirilen İlhan Var hocaya bir şey demenin doğru bir hareket olduğunu düşünmüyorum. Çünkü adam apar topar takıma getirilmiş, 1-2 idmanla deplasmana gitmiş, haliyle takımı daha tanımamış, transferleri o yapmamış o nedenle ilk haftadan adamı eleştirmeyi tekrar tekrar söylüyorum doğru bulmuyorum.

Boş tribünleri bir türlü dolduramayan, basınla arasını düzeltmeyi başaramadığı gibi yanlış yapmaya devam eden, eleştiren gazetecilere farklı gözle bakıp, kendilerini öven gazetecilerle aynı safı tutanlar varken yeni gelen Tenik Direktör İlhan Var'ı şimdiden eleştirmek yanlış olur.

Tek gayemiz Hendekspor

Son olarak, şunu söylemek istiyorum. Bizim tek amacımız, tek gayemiz Hendekspor'umuzun başarılı olmasıdır. Bütün derdimiz ve haliyle de şu anda ki puan durumundan dolayı da kaygımız, endişemiz bu yöndedir. Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum ki; Hendekspor üzerinden en çok yıpranan ve zarar gören de Hendek Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu'dur.

Hendekspor'umuza bu hafta sahamızda oynayacak olduğumuz karşılaşmasında başarılar diliyor, tüm Hendekspor sevdalılarını takımlarını desteklemek üzere tribünlere davet ediyorum.

Devam edecek...

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın