Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:27
Öğle
13:10
İkindi
16:36
Akşam
19:18
Yatsı
20:38

HAYDİ GÜREŞ CAMİASI NE KADAR VEFALI OLDUĞUNU TÜM HENDEK'E GÖSTER

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
22.08.2021
Yazıyı Yazdır

Merhabalar efendim; Daha önceki yazdığım yazılarımda vefa ile ilgili, pehlivanların ne kadar vefalı olduğuna dair, vefanın sadece İstanbul'da bir semt adından ibaret olmadığından defalarca sizlere bahsetmiştim.

İşte yine vafa ile ilgili bir yazıyla daha sizlerleyim.

Vefalı olmak herkesin harcı değildir. Vefasız olmak vefalı olmaktan çok kolaydır. Ne yazik ki vefalı insan bulmak hele ki şu zamanda çok zor. Allah'tan güreş camiasının içindeyiz, haliyle de Peygamber sporunu icra edenlerle bir aradayız. Çok şükür vefalı insanların, vefasız insanlara %99 oranla fark attığı yerdeyiz.

Neden böyle bir şey yazdım. Hemen oraya geleyim.

Sizlere Hendek'in yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden biri olan kündeci lakaplı Başpehlivan Mahmut Kavakçı'dan bahsedeceğim.

Mahmut Kavakçı; Dostluğa, arkadaşlığa ve kardeşliğe önem veren, onlar için iki eli kanda da olsa koşan, nerede bir mutlu gün olsa insanların mutlu gününde yanında olan, keza acı günlerde de dostunun kardeşinin yanında olup omuz veren vefalı bir adam, adam gibi de adam...

Koca usta, kündeci Mahmut Kavakçı bırakın Hendek'i Türkiye'de bir değerdir. Kısıtlı imkanlarla güreş sevdalısı bir babanın verdiği destekle Hendek'in Karaçökek Köyünde güreşe kardeşi Ahmet Kavakçı ile birlikte başlamış yetişmiş, yaptığı başarılarla da büyük kulüplere, belediyelere transfer olmuş Hendek'in adını tüm Türkiye'ye duyurmuş bir isimdir. 35 yıl süren bu serüven acısıyla tatlısıyla artık sona eriyor. Başpehlivan Mahmut Kavakçı kendi doğup büyüdüğü ilçe olan Hendek'te, 35 yıl bir fiil aralıksız olarak ter döktüğü er meydanlarına veda edecek.

Bu yıl, hala daha devam eden Pandemi olayından dolayı Hendek'te her yıl geleneksel olarak düzenlenen Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılmayacaktı. Fakat durumun önemini izah ettiğimizde bizlere hak verip ellerini taşıyan altına koyan, Hendek Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu ve Başkan Yardımcısı Sayın Hüdaverdi Bahadır ile yapılan istişareler neticesinde Başpehlivan Mahmut Kavakçı'ya Jübile Güreşi yapılmaya karar verildi. Bu konuda insiyatif alıp desteklerini esirgemeyen başkan ve başkan yardımcısına yağlı güreş camiası adına teşekkür ediyorum.

Şimdi söz sırası pehlivanlarda.

Yazımın başında da belirttiğim gibi şimdi tüm pehlivanlar kündeci Mahmut Kavakçı için Hendek'e gelerek, pehlivanların ne kadar vefalı olduğunu tüm Hendek'e göstermelidir. Kündeci Mahmut Kavakçı'nın 35 yıldır bu camiada para değil de dost biriktirdiğine herkes şahit olmalıdır.

28 Ağustos 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Mahmut Kavakçı'nın jübile güreşine tüm güreşseverleri davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Dostlarını daima vefa ile hatırla can!
Arayan sen ol, bulan sen;
Tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen.
KULA vefası olmayanın HAKK'a vefası olmaz.

"Hz. Mevlana"

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın