Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

Çekirge Fazla Sıçrayamadı

SAKARYA JASAT DEDEKTİFLERİ BİLMECE GİBİ BIR HIRSIZLIK OLAYINI AYDINLATTI.

Haberler/GÜNCEL
13.01.2022
Haberi Yazdır
Çekirge Fazla Sıçrayamadı

08.01.2021 tarihinde Sakarya ili Kocaali ilçesi Serbetpınarı Mahallesi'nde ikamet eden M.K. isimli şahıs Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek evinde hırsızlık olayı meydana geldiğini ve Tırpan ve Hızar motorunun çalındığını, evine en son 45 gün önce geldiğini beyan ederek Jandarmaya ihbarda bulunmuştur;

JASAT Timi ve Kocaali İlçe J.K.lığı  Asayiş timinin müşterek  yapmış olduğu  araştırmalar sonucunda söz konusu hırsızlık malları Karasu ilçesinde ikamet eden H.S. isimli şahsın bahse konu böyle bir motor satın aldığını ve  ilana koyarak satmaya çalıştığını bilgisi vermesi üzerine,  H.S. ile yapılan sözlü mülakatta tırpan motorunu Ö.Y.’dan 4.500 TL karşılığında satın aldığını söyleyerek, rizaen teslim alınmıştır.

Ö.Y. ile yapılan sözlü mülakatta tırpan motorunu ve hızar moturunu arkadaşı olan Y.G. getirdiğini ve bunları satabilmesi için kendisinden yardım isteğini bildirmiştir. Y.G. ile yapılan sözlü mülakatta Tırpan moturunu ve Hızar moturunu B.Ş.’den aldığını, satarsa gelen paradan komisyon alacağını söylemiştir.

 Y.G. tırpan motorunu Ö.Y. aracılığıyla H.S.’ e satmış olup, Hızar motorunu satmadan  tarafımıza rizaen teslim etmiş olup kendisinin B.Ş.’ten aldığını pazarlaması durumunda para vereceğini söylemesi üzerine sattığını , B.Ş.’ten malzemeleri aldığı sırada başkaca tüfek , matkap ve birkaç makina daha gördüğünü beyan etmesi üzerine bahse konu Karasu ilçe merkezinde bulunan H.B.’ın  adresi olan Karasu ilçe merkezinden bulunan Kuzuluk mahallesinde ki ikametine JASAT Timi Kocaali ilçe j.K.lığı asayiş timi ve bir polis ekibi gidilerek toplam 10 kalem ( mermer kesme makinası , laminant kesme makinası , zımba makinası , sunta kesme makinası , matkap , tesisat boru yakma makinası , iki adet makas , matkap , kesme aleti ve av tüfeği ) çalıntı olduğu düşünülen malzeme ele geçirilmiştir.

Kocaali Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Ö.Y., H.S., Y.G. ve H.B. isimli Suç eşyası satın almak veya kabul etmek suçundan  işlem yapılmış olup şüpheli B.Ş.’in yakalanmasına yönelik araştırmalara devam edilmektedir.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın