Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Büyükşehirden Hendeke içmesuyu yatırımı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 5,1 milyon TLlik yatırımla hayata geçirilen Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattının temeli atılıyor

Haberler/GÜNCEL
27.12.2012
Haberi Yazdır
Büyükşehirden Hendeke içmesuyu yatırımı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 5,1 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattının temeli atılıyor. Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin doğu bölgesinin içmesuyu geleceğini garanti altına almak için Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı Projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında Hendek Yeşilyurt’ta 5,1 milyon TL’lik yatırımla toplam 43 kilometre uzunluğunda isale hattı döşeyeceğiz” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından hazırlanan Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattının temelini gelecek hafta atmayı planladıklarını kaydeden Başkan Toçoğlu, “Bilindiği üzere şehrimizin 50–100 yıllık nüfus projeksiyonuna gerçekleştirdiğimiz altyapı yatırımları sürüyor. Bir taraftan Kaynarca ve Yenikent İçmesuyu İsale Hatlarıyla şehrin kuzey bölgesinin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz. Diğer taraftan geçtiğimiz ay temelini attığımız Hacımercan-Çaybaşı-Arifiye İçmesuyu İsale Hattıyla da şehrin güney bölgesinin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz. Şimdi de Hendek Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattının temelini atıyoruz. Bu projeyle de şehrimizin doğu bölgesindeki yerleşim birimlerinin içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız” diye konuştu.


43 KİLOMETRELİK HAT


Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı Projesi hakkında bilgiler veren Başkan Toçoğlu, “Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı Projesi kapsamında toplam 43 kilometre uzunluğunda isale hattı döşeyeceğiz. Bölgenin su ihtiyacına cevap veremez duruma gelmiş olan eski hatlar yenilenecek. Yenilenen hatlar ile kayıp-kaçak oranında önemli bir düşüş yaşanacak. Bu isale hattı aynı zamanda yapımı son aşamaya gelen Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisiyle entegre çalışacak. Yeni arıtma tesisi ve isale hattı sayesinde bölgede yoğun yağışlarda yaşanan bulanma sorununu ve su yetmezliği gibi sıkıntılar kesin bir çözüme kavuşmuş olacak. 2050 yılı nüfus projeksiyonuna göre projelendirilen Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı Projesi sayesinde bölgedeki köylerde oturan vatandaşlar bol ve sağlıklı içmesuyuna kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.


PROJEDEN YARARLANACAK BÖLGELER


Gelecek hafta temel atma töreninin gerçekleştirilecek projeden Akarca, Aşağıçalıca, Halaç, Karatoprak, Paşaköy, Sivritepe, Sofular, Sukenarı, Tuzak, Yağbasan köyleri ile Yeşilyurt (Orta, Pınarbaşı, Merkez ve Yeni Mah.) yararlanacak. Daha sonra ise Büyükşehir sınırları dışında olan Çobanyatak ve Şeyhler köyleri de bu projeden yararlanabilecek.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın