Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 25° Adapazarı
Sabah
05:13
Öğle
12:56
İkindi
16:22
Akşam
19:05
Yatsı
20:25

Büyükşehir'in koronavirüsle mücadelesi...

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
23.04.2020
Yazıyı Yazdır

Tüm Dünya'yı etkileyen, Ülkemizde de yoğun bir şekilde görülen Koronavirüs (COVİD-19) illeti daha henüz Ülkemizi terketmedi...

Sakarya'mızda da maalesef bu virüs yaygın bir şekilde devam ediyor. Tabii il olarak yapılan çalışmalarla bu süreci en az kayıpla atlatabilmek için Büyükşehir Belediyesi var gücüyle çalışıyor.

Bu anlamda çok şanslı bir il olduğumuz aşikar. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce, Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir ile koordineli bir şekilde çalışarak bu zor süreci iyi idare ederek vatandaşların yanlarında oluyorlar.

Koronavirüsle mücadelemiz kararlılıkla sürecek diyerek;

7-24 Sakarya'lılara hizmet veren kriz masası kuruldu.

Dezenfekte seferberliği başlatılarak tepeden tırnağa Sakarya merkez başta olmak üzere 16  ilçede yapılan temizlik harekatı.

Tüm Türkiye'ye, hatta tüm dünyaya örnek olacak bir hamleyle trafik ışıklarında uygulanan sesli evde kal farkındalığı.

Toplu taşıma araçlarında sıkça yapılan dezenfekte çalışmaları ve sosyal mesafe kuralına dikkat çekilmesi.

Özellikle bu konu çok önemli, bu süreçte gerek sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde gerekse rutin günlerde, doğada yaşıyan diğer canlıların da unutulmaması.

İhtiyaç sahipleri vatandaşlara her zamankinden daha da fazla hassasiyet göstererek sahip çıkılması, her türlü ihtiyaçlarının karşılanması.

Ve bu süreçte çok önem arz eden her bir bireyin ihtiyacı olan, belediye görevlileri tarafından Sakarya merkez ve 16 ilçede dağıtılan 200 bin maske, dezenfektan stantları gibi vatandaşa salgından korunma hijyen anlamında yapılan hizmet...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce'ye ve en alt kademeden, üst kademesine kadar Sakarya'lıların hizmetinde olan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.

Koronavirüssüz günlere bir an önce kavuşmamız dileğiyle...
Sağlıkla kalın...

 

Yorumlar 1
Bir okur 31.05.2020 15:36:56
Hepimizin duygu ve düşüncelerini ne kadar güzel ifade etmişsiniz. Hep birlikte en kısa zamanda Koronasız günlere.