Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:19
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:09
Yatsı
21:41

Başkan Zeki Toçoğlundan Tarihi Müjde

TARİHİ SABİT EFENDİ KONAĞI ASLINA UYGUN İNŞA EDİLİYOR… Büyükşehir Belediyesi yeni bir dönüşüm çalışması daha başlatıyor, Tarihi Sabit Efendi Konağı aslına uygun inşa ediliyor

Haberler/YAŞAM
18.02.2014
Haberi Yazdır
Başkan Zeki Toçoğlundan Tarihi Müjde

TARİHİ SABİT EFENDİ KONAĞI ASLINA UYGUN İNŞA EDİLİYOR…

Büyükşehir Belediyesi yeni bir dönüşüm çalışması daha başlatıyor, Tarihi Sabit Efendi Konağı aslına uygun inşa ediliyor. Başkan Toçoğlu, “Şehir kimliği ve tarihinde önemli bir yeri olan Tarihi Sabit Efendi Konağı’nı aslına uygun olarak inşa ediyoruz. Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz çalışmalara başladı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Daha önce Tarihi Çark’ı aslına uygun inşa eden, TZDK yemekhanesi ve Ofis depolarını restore ederek bu atıl alanları sanat merkezine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Tarihi Sabit Efendi Konağı aslına uygun olarak yeniden inşa ediliyor.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Çalışmaların başladığını kamuoyuna duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Daha önce Tarihi Çark’ı aslına uygun olarak inşa etmiş, Sakarya Sanat Galerisi ve Ofis Sana Merkezi’nin atıl binalarda uyguladığımız restorasyon çalışmalarımızla vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Şimdi de Yahyalar Mahallesi’nde bulunan ve 1999 depreminde hasar alan, şehir kimliği ve tarihinde önemli bir yeri olan Tarihi Sabit Efendi Konağı’nı aslına uygun olarak inşa ediyoruz. Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz çalışmalara başladı” ifadelerini kullandı.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın