Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:19
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:09
Yatsı
21:41

Başkan Kılıç'tan Çarşamba Pazarı açıklaması

Çarşamba Pazarı'nın uzun vade de değişebileceğini ve yenilikler olabileceğini belirten Başkan Kılıç, halkın istemediği, olumsuz etkileneceği bir durumun söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Haberler/GÜNCEL
21.11.2019
Haberi Yazdır
Başkan Kılıç'tan Çarşamba Pazarı açıklaması

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Çarşamba Pazarı'nın taşınması için yeni bir proje gerçekleştireceklerini açıklamıştı. Başkan Kılıç'ın bu projesine Sakarya Meyve ve Sebzeciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, tarif edilen yerin uygun olmadığı gerekçesiyle şimdilik mümkün olmayacağını söylemişti.

Bu açıklamaların ardından vatandaşlar, uzun yıllar Erenler ilçesinde kurulan ve şehirde en çok talebin olduğu pazarlardan biri olan Çarşamba Pazarı'nın taşınıp taşınmayacağını merak etmeye başladı.

"UZUN VADEDE DEĞİŞİKLİKLER OLABİLİR"
Vatandaşların merak ettiği konuyla ilgili Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç yeni bir açıklama yaptı. Çarşamba Pazarı'nın uzun vade de değişebileceğini ve yenilikler olabileceğini belirten Başkan Kılıç, halkın istemediği, olumsuz etkileneceği bir durumun söz konusu olmadığını da sözlerine ekledi. 

"MEMNUN OLMADIĞIMIZ DURUMLAR VAR"
Çarşamba Pazarı'nın rehabilite edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Kılıç, "Çarşamba Pazarı halkımız için önemli ama bizimde memnun olmadığımız durumlar yok değil. Burasının rehabilite edilmesi lazım ki buna da uğraşıyoruz. Zira burada akşam olup pazar kapandığı zaman dağınıklığı ve temizliğiyle alakalı ciddi bir problemi de söz konusu oluyor." diye konuştu.

"HALKIMIZIN İSTEDİĞİ OLUR"
Halkın istemediği ve olumsuz etkileneceği bir durumun söz konusu olmayacağının garantisini veren Başkan Kılıç, "Arkadaşlarımız da hem sebzeciler odası başkanıyla hem de dernekle ilgilenenleri davet etti ve görüştü. Kendileri de buranın temizliğiyle alakalı eleman tuttular. Çok uzun vade de konuşursak Çarşamba pazarının bir taraftan itfaiye alakalı problemi var. Allah korusun bir şey olduğu zaman itfaiyenin gireceği bir yeri yok veya ambulansla alakalı bir sıkıntı olduğu zaman ambulansın da girebileceği bir yer yok. Uzun vade de burası değişebilir, yenilikler olabilir. Ama şunun garantisini verebiliriz ki halkımızın istemediği, olumsuz etkileneceği bir durum söz konusu olamaz." şeklinde konuştu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın