Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Baro çocuk istismarına dur demek için eylem yapıyor

Sakarya Barosu çocuk istismarına dur demek için STK’ların, halkın ve avukatların katılımıyla 4 Mart Pazar günü saat 12:00’da gerçekleştireceği eylem ile Yenicami önünde buluşarak Demokrasi Meydanı’na yürüyecek.

Haberler/GÜNCEL
03.03.2018
Haberi Yazdır
Baro çocuk istismarına dur demek için eylem yapıyor

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, yapılması planlanan bir dizi eylem planı ile çocuk istismarının önüne geçebilmek ve adli yargılamanın sağlanmasına katkıda bulunmak için harekete geçti. Geçtiğimiz hafta gönüllü vatandaşlar, doktorlar, psikologlar, öğretmenler, kamu çalışanları ve STK’ların katılımı ile çocuk istismarını önlemek için bir toplantı yapılmıştı. Baro Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir dizi eylem planı uygulanmasına dair karar alındı. İşte o kararlar doğrultusunda Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi öncülüğünde Yenicamii’den Demokrasi Meydanı’na kadar bir yürüyüş yapılacak ve meydanda imza kampanyası başlatılacak.

VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından yapılan duyuruda: “3 Mart Pazar günü saat 12:00’da Yenicamii önünde buluşarak Demokrasi Meydanı’na kadar yürüyeceğiz. Ardından başlatacağımız imza kampanyası ile çocuk istismarının önüne geçebilmek için, sesimizi duyurma mücadelemize meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın