Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:29
Öğle
12:54
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:03

Babaoğlu: Ali İnci'nin Pisliklerini Temizliyoruz

Tam Kapanmadan dolayı bugüne ertelenen Mayıs Ayı Hendek Belediyesi Meclis Toplantısı Pandemi kuralları çerçevesinde bugün yapıldı. Babaoğlu'nun eski başkan İnci için sarfettiği sözler meclis salonunda şok etkisi yarattı.

Haberler/KULİS
18.05.2021
Haberi Yazdır
Babaoğlu: Ali İnci'nin Pisliklerini Temizliyoruz

Tam Kapanmadan dolayı yapılamayan Mayıs Ayı Belediye Meclis Toplantısı Pandemi kuralları çerçevesinde bugün Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda yapıldı.

Damga vurdu

Mayıs Ayı Hendek Belediyesi Meclis Toplantısına Babaoğlu'nun eski başkan İnci'nin hakkında yapmış olduğu konuşmalar damga vurdu.

Bahadır, destek istedi

Hendek Belediye Meclis Toplantısında söz alıp konuşan Belediye Başkan Yardımcısı ve Sakaryaspor Futbol Kulübü Başkan Vekili Hüdaverdi Bahadır, belediye meclis üyesi arkadaşlarına seslenerek ilimizin takımı olan Sakaryaspor'a yardımda bulunmak adına meclis üyelerinden destek istedi.

Bahadır'ın bu çağrısına destek veren Başkan Babaoğlu ise, Sakaryaspor'a her zaman destek verdiğini ifade ederken, ilçemizin takımı Hendekspor'a sözü getirerek şunları söyledi:

Babaoğlu: 'Kimseden zorla para almadık'

"Hendek Belediyesi olarak, sporun her türlü branşına destek verdiğimiz gibi Hendekspor'a da destek veriyoruz. Hendekspor'a 250.000 TL. destekte bulunduk. Eski Belediye Başkanlarının yaptığı gibi kimseden zorla para istemedik. Kimseden gönülsüz gönlü olmadan, ah alarak arkamızdan küfür ettirerek para almadık" dedi.

Başkan Babaoğlu'nun bu sert sözleri salonda soğuk rüzgarlar estirirken, ilerleyen dakikalarda söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hamit Canlı, Başkan Babaoğlu'na dönerek şu sözleri söyledi:

Hamit Canlı: 'Bu sözleri yakıştıramadım'

"Sayın Başkanım; Sizi çok iyi tanıyorum. Sizin mütevazı bir kişiliğe sahip olduğunuzu biliyorum. Az önce Hendekspor'la alakalı sözlerinizde bir ifadede bulunarak, eski belediye başkanlarımızın zorla para talebinde bulunduklarını söylediniz. Bu söylemi size yakıştıramadım. Eski başkanlarımızdan rahmetli Zeki Cömert var, yine rahmetli olan Kamil Kamışoğlu var. İsim vermediniz. Kimseyi zan altında bırakmayınız" dedi.

Bu sözlerin üzerine Babaoğlu o zaman isim veriyorum diyerek, 'Ali İnci' dedi.

Meclis Toplantısı bitiminde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Babaoğlu'na Kemaliye Mahallesi'nde yapılan Kentsel Dönüşüm ile alakalı soru soruldu.

Babaoğlu: 'Ali İnci'nin pisliklerini temizliyoruz'

Soruya cevap veren Babaoğlu, tıpkı toplantının başlarında Hendekspor'la alakalı mevzuda eski başkan İnci'ye gönderme de bulunduğu gibi, yine aynı şekilde kentsel dönüşüm projesi konusunda da, "Az önce ki mevzuda da dediğim gibi meclis üyesi sayın Hamit Canlı isim ver demişti verdim. Yine veriyorum kentsel dönüşüm konusunda da eski başkan Ali İnci'nin pisliklerini temizliyoruz" diyerek, meclis toplantısını bitirdi.

Babaoğlu'nun bu şok sözleri meclis gündeminin önüne geçerek, Mayıs ayı meclis toplantısına damga vurmuş oldu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın