Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:19
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:09
Yatsı
21:41

Ayhan Sefer Üstün yeni partinin kuruluş dilekçesini verdi

Ahmet Davutoğlu'nun partisinde yer alan Ayhan Sefer Üstün partinin kuruluş dilekçesini verdi. Üstün yaptığı açıklamada partinin adının ve logosunun yarın tanıtılacağını söyledi.

Haberler/GÜNCEL
12.12.2019
Haberi Yazdır
Ayhan Sefer Üstün yeni partinin kuruluş dilekçesini verdi

Ahmet Davutoğlu’nun ekibi İçişleri Bakanlığına gelerek parti kuruluş dilekçesini teslim ettiler. Heyette Ayhan Sefer Üstün’le beraber 4 kişinin daha bulunduğu gözlendi.

Davutoğlu’nun ekibinde yer verilen Ayhan Sefer Üstün şunları söyledi:
“Türkiye’ye yeni bir parti kazandırıyoruz. Tüm evraklarımızı hazırladık. İçişleri Bakanlığımıza teslim ettik. Fakat iki mühim işlem vakit alıyor. Bunlardan bir tanesi Siyasi Partiler Kanunu’na göre, yeni kurulan siyasi bir partide kurucu olmak isteyen kişinin başka bir siyasi partide üyeliğinin olmaması gerekiyor. Bu husus da sadece Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilerek belirleniyor. Şimdi listemiz Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi ve tek tek kurucuların siyasi parti üyeliği sorgulanıyor. Bir başka husus ise kurucu üyelerin herhangi bir sabıka kaydınının bulunmaması gerekir. Bunu da İçişleri Bakanlığı’nın hukuk müşavirliği inceliyor. Biraz kurucu sayımız fazlaca dolayısıyla biraz zaman alıyor ama artık eli kulağında. Aldığımız bilgilere göre 45 dakika içerisinde bütün presedür tamamlanarak alındı belgesiyle beraber hukuki süreç tamamlanmış olacak.”

PARTİNİN LOGO VE İSMİ YARIN AÇIKLANACAK
Dilekçeyi bakanlığa teslim edildikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Ayhan Sefer Üstün öte yandan partinin logo ve adının yarın yapılacak basın toplantısında açıklanacağını belirtti.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın