Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:05
Akşam
18:40
Yatsı
19:59
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Ayhan Sefer Üstün'den yayın yasaklarına tepki

AK Parti Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, sosyal medya hesabından İstanbul Kartal'da çöken 8 katlı binaya ilişkin yayın yasağı kararına tepki gösterdi.

Haberler/KULİS
08.02.2019
Haberi Yazdır
Ayhan Sefer Üstün'den yayın yasaklarına tepki

ADATAVIR.COM
İstanbul Kartal'da 6 Şubat Çarşamba günü 8 katlı bina çöktü. Çöken binanın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, can kaybının 14, yaralı sayısının ise 14 olduğu açıklandı. Soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi için İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, binanın çökmesiyle ilgili yayın yasağı kararı verdi.

ÜSTÜN'DEN TEPKİ
İstanbul Kartal'da çöken 8 katlı binaya ilişkin yayın yasağı kararı, 5 dönem AK Parti Sakarya Milletvekilliği görevinde bulunan avukat Ayhan Sefer Üstün'ü isyan ettirdi. Üstün, "Son zamanlarda yargının kararları çok tartışılır hale geldi. Tren kazası olur yayın yasağı, Viyadük inşaatı çöker yayın yasağı, Ruhsatsız kaçak bina çöker, yayın yasağı, Bu yargı eliyle sansür değil de nedir?" diyerek tepki gösterdi.

"BUNLARI SİZDEN DUYMAK..."
Öte yandan Üstün'ün paylaştığı bu tepki, sosyal medya kullancıları tarafından milletvekili olduğu dönemlerdeki sessizliği dile getirildi. Üstün'ün bu tepki paylaşımına "Sayın vekilim bunları sizden duymak gözlerimizi yaşarttı", "Geçte olsa bir şeyleri görmüş olmanız bizi mutlu etti" yorumlarına neden oldu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın