Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

Ayça Taşkent Mazbatasını Aldı

28. Dönem Sakarya CHP Milletvekili Ayça Taşkent, mazbatasını aldı. Mazbatasını aldıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Haberler/GÜNCEL
22.05.2023
Haberi Yazdır
Ayça Taşkent Mazbatasını Aldı

Değerli Sakaryalı Hemşehrilerimiz ve basın mensuplar; 

Bugün Sakarya Milletvekili seçildiğimle ilgili resmi mazbatamı aldım.  

ikinci tur seçimlerinden önce tamamlanması gereken yemin etme Süreci anladığımız kadarıyla seçim sonrasına erteleniyor. Nedenlerini biliyorsunuz. Bu nedenler eğer doğruysa, umarım değildir, hayata geçirtmemek için Sakarya milletvekili olarak gerekler doğrultusunda çalışacağım.  

Şu an itibariyle CHP Sakarya Milletvekili Ayça TAŞKENT olarak halkımıza karşı sorumluluklarımın bilinciyle, tercihleri ne olursa olsun Sakaryalıların Milletvekili olarak görev yapacağım.  

İlimizin sorunları, halkımızın talep ettiği ihtiyaçları ve çözüm yollarını ’da muhataplarına işaret ederek, takipçisi olacağım. 

Değerli Sakaryalı Hemşehrilerim ve basın mensupları; ülkemiz 14 Mayıs'ta bir seçim sürecinden geçti. Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Mevcut cumhurbaşkanı kazanamadı. 

28 Mayıs’ta yeniden sandığa gideceğiz. 

İlk turunu 14 Mayıs’ta yaptığımız Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinde halkımızın ve ülkemizin 21 yıl sonunda yaşadığı derin sorunların muhatapları “görmedim, duymadım, bilmiyorum” ya da tüm sorumluklarını muhalefet partilerine atmayı seçtiler.  

Ve dünyada tarihinde nadiren görünen devlet gücüyle ve halkın kaynaklarıyla oluşturdukları medya araçlığıyla “yalan ve iftiralarla” dolu bir yöntemle halkın iradesini kırmaya çalıştılar.  

Bunu ilk turda başaramadılar.  

İnanıyorum ki 28 Mayıs’ta, halkımızın kaynaklarıyla ve devlet gücüyle, yalan ve İftiralarla yanıltılmak istenen Milletimizin iradesi, Cumhurbaşkanlığı seçimini yapacağımız 2 turda gerginlikten uzak, herkesin huzur içerisinde yaşayacağı bir Türkiye için ortaya çıkacaktır.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın