Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
04:15
Öğle
13:09
İkindi
17:01
Akşam
20:13
Yatsı
21:46

AKŞEMSEDDİN CAMİSİ HIZLA İLERLİYOR

Mimarisi ile Akyazının en güzel camilerinden biri olmaya aday olan Akşemseddin Camisinde yapılan çalışmalar aralıksız sürerken yalıtım ve dış cephe kaplamasıyla cami inşaatında b

Haberler/YAŞAM
19.02.2014
Haberi Yazdır
AKŞEMSEDDİN CAMİSİ HIZLA İLERLİYOR

Mimarisi ile Akyazı’nın en güzel camilerinden biri olmaya aday olan Akşemseddin Camisinde yapılan çalışmalar aralıksız sürerken yalıtım ve dış cephe kaplamasıyla cami inşaatında büyük ilerleme kaydedildi.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Akşemseddin Cami Derneği üyeleri ve Akyazı’nın hayırsever bağışçıların da destekleri ile geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan ve kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydedilerek semaya yükselmeye başlayan Akşemseddin Camisi inşaatında dış cephe söve kaplama çalışması yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Akşemseddin Camisinin iç mekanında yapılan boyama işlemleri, desen ve hat çalışmalarının ardından camlar takılmaya başlandı. Akşemseddin Camisinde aralıksız devam eden çalışmalar caminin dış cephesinde başlatılan söve kaplama çalışmaları devam ederken cami giderek son şeklini almaya başladı.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, “Akyazı’ya harika mimarisi bambaşka güzelliği ile kazandırmaya çalıştığımız ve yapımına geçtiğimiz yıl başladığımız Akşemseddin Camimizde çalışmalarımız hızla sürmekte. Öncelikle bizlerle birlikte camimizin inşaatında yardım ve desteklerini esirgemeyen Akşemseddin Cami Derneği üyeleri ve Akyazı’nın hayırsever bağışçılarına da çok teşekkür ediyorum. Gelen bağışlar yardımlar ve bizlerin de destekleri ile kısa bir süre içerisinde camimizi semaya yükselttik. Camimizde geçtiğimiz ay iç mekanda desen ve hat çalışmaları, dış cephesinde de yalıtım çalışmaları yapıldı. Şu anda da söve kaplama yapılmakta. Bu çalışmaların hemen akabinde inşallah kısa bir süre sonra da camimiz asıl şeklini ve rengine kavuşarak Akyazı’mıza kazandıracağız” dedi.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın