Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:01
Öğle
13:00
İkindi
16:33
Akşam
19:22
Yatsı
20:44
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Ahde Vefa Ahiliği Konuştu

Sakarya Ahde Vefa Grubu Üyeleri, ‘Ahilik Haftası’ nedeniyle bir araya gelerek istişarede bulundu.

Haberler/GÜNCEL
14.09.2021
Haberi Yazdır
Ahde Vefa Ahiliği Konuştu

Sakarya Ahde Vefa Grubu Başkanı Kenan Karaca’nın ev sahipliğinde Adapazarı Orman Park Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya; Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Erhan Çavuş, Sakarya İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve Sakarya Basın İlan Kurumu Müdürü İbrahim Çorbacı ile grup üyeleri katıldı.

Toplantıda 13-17 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası konuşulurken, İl Müftüsü Hasan Başiş ahiliğin önemine değindi. Müftü Başiş, “Ahilik cimriğilin kapısını bağlamak ve lütuf kapısını açmaktır.  Ahilik, Anadolu'daki varlığı bin yıla dayanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini göstermiş olan milletimizin harcını oluşturan kurumlardan biridir. Türk-İslam Medeniyetinin ayrılmaz bir parçası olan Ahilik, toplumumuzun tarihi hafızasında ve yaşam biçiminde unutulmaz izler bırakmıştır. Bizi biz yapan söz konusu değerlerin başında gelen Ahilik kültürü ve geleneği, İslam inancıyla, Türk örf ve adetlerini kaynaştıran kıymetli bir düşüncedir. Ahilik kardeşliktir, paylaşmaktır ve cömert olmaktır. Sakarya’daki esnaflarımız, tüccarlarımız ve iş adamlarımız da kardeşliğin ve paylaşmanın örnekleri en güzel şekilde sergilemektedir. Allah birlikteliğimizi ve kardeşliğimizi bozmasın. Doğruluk üzere olan ve helalinden kazanan herkesin Allah bereketini artırsın ” Dedi.

Konuklara katılımları için teşekkür eden Başkan Kenan Karaca, “Eylül ayı buluşmalarımızı sürdürüyoruz. Ahilik haftasını kutladığımız bugünlerde istedik ki, Ahiliği konuşalım. Ahilik önemini biliyor ve gelecek kuşaklara aktarmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Kutlamakta olduğumuz Ahilik Haftası münasebetiyle, Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yad ederken ilimizdeki esnaf ve sanatkarlarımızın haftasını kutluyoruz. Sakarya’nın örnek olan birlikteliğini pekiştirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle buluşmamıza katılan konuklarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın