Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Adapazarı Belediyesinden acil servis istasyonuna arsa

Adapazarı Belediyesi ile Sakarya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü arasında arsa tahsisi protokolü yapıldı

Haberler/GÜNCEL
27.12.2012
Haberi Yazdır
Adapazarı Belediyesinden acil servis istasyonuna arsa
Adapazarı Belediyesi ile Sakarya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü arasında arsa tahsisi protokolü yapıldı.

Adapazarı Belediyesi başkanlık makamında yapılan arsa tahsisi protokolünde imzayı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr Murat Alemdar attı.Yapılan protokolle Yağcılar Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait arsa İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi.İl Sağlık Müdürlüğü arsa tahsisi ile Yağcılar Mahallesi’nde de bir Acil Servis İstasyonu kuracak.

SÜRE ÇOK ÖNEMLİ

İmza töreninde konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, tüm dünyada Acil Servislerin 10 dakika içersinde olay yerine intikal ettiğini belirterek, “Bu 10 dakika hasta ve bizim için çok önemli. Bu süreç içinde hastaya ulaşırsak yaşamını devam ettirme şansı daha yüksek oluyor. Kısa sürede vakaya ulaşmamız çok önemli olduğundan yaptığımız protokol büyük önem arz ediyor. Bu nedenle Sağlık Müdürlüğü’ne bu arsayı tahsis eden Başkanımız Sayın Süleyman Dişli’ye çok teşekkür ediyorum. Büyük bir hayra vesile oldu”dedi.

HASSAS KONU

Başkan Dişli ise sağlık konusunda hassas davranmak gerektiğine dikkat çekerek “Bazen dakikalar bazen saniyeler bile bir hasta için çok önemli olabiliyor.Bu açıdan şahsım ve ilçem adına yaptığımız arsa tahsisi protokolünün Adapazarı’na hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar arasında arsa tahsisi protokolü yapıldı.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın