Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 30° Adapazarı
Sabah
03:50
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:12
http://sakaryaradyomega.com/

Yürek sızlatan görüntü! Ölüme terk edilen köpek böyle ağladı

Erenler ilçesinde bir okulda ölüme terk edilen Dobo Argentino cinsi köpek, üzüntüsünden hıçkıra hıçkıra ağladı. Köpeğin hüzün dolu bakışları ve çaresizliği videoyu izleyenlerin yüreğini sızlattı.

Haberler/GÜNCEL
15.04.2019
Haberi Yazdır
Yürek sızlatan görüntü! Ölüme terk edilen köpek böyle ağladı

ADATAVIR
Bu görüntüler Erenler ilçesi Tuzla Mahallesi'nde bulunan Güneşler Anadolu Lisesi önünde çekildi. Görüntüde okul önüne bırakılan köpeğin hüzün dolu bakışları ve hıçkıra hıçkıra ağladığı görülüyor. 

TEDAVİSİ YAPILAMIYOR
Köpeğin hüzünlü bakışları ve hıçkıra hıçkıra ağlaması görenlerin yüreğini sızlattı. Sahibi tarafından bir okula terk edildiği öğrenilen Dobo Argentino cinsi köpeğin ülkemize girişi yasak olduğu için tedavisi de yapılamıyor.

YETKİLİLER CEVAP BİLE VERMİYOR
Videoyu ihbar hattımıza gönderen vatandaş, "Köpeği bu sabah saatlerinde Güneşler Anadolu Lisesi' önünde bulduk. Köpek sürekli hüzünlü bir şekilde yere bakarak hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Sanırım sahibi tarafından okula terk edilmiş. Tedavisi için veterineri aradık ama veteriner köpeğin Dobo Argentino cinsi olduğunu ve ülkemize de girişinin yasak olduğunu söyledi. Bu nedenle tedavisinin yapılamayacağını söyledi. Yetkilileri arıyoruz ama cevap bile vermiyorlar." ifadelerinde bulundu. Duyarlı vatandaşlar, ölüme terk edilen köpeğin yetkililer tarafından alınıp tedavi edilmesini bekliyor.

KAS VE ÇENE YAPISI GÜÇLÜ OLDUĞU İÇİN ÜLKEYE GİRİŞİ YASAK
Irkı Dobo Argentino olan köpek, 5199 Sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanunu’nun 14. maddesi gereğince Türkiye'de beslenmesi yasak olan köpek ırkına giriyor. Yani Dobo Argentino, kanunda 'kas ve çene yapısı güçlü köpekler' olarak nitelendirildiği için ülkede satışı ve beslenmesi yasaklanmış.

Önerilen Haberler


Yorumlar 1
hatice 15.04.2019 12:33:10
Ya yazık şu cana nasıl kötü bir halde acil tedavi altına alınması lazım yasak diye köpeği ölüme mi terkedelim bir yetkili yok mu ???