http://gmh.com.tr/2019/10/30/grup-merkez-hasar-sakarya-bolge-mudurlugu/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:48
İkindi
15:23
Akşam
17:47
Yatsı
19:09
http://sakaryaradyomega.com/

YKS'ye polisin yetiştirdiği o öğrenci konuştu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen YKS birinci oturumuna geç kalan öğrenciyi, sınava gireceği okula polisler yetiştirdi. Sınav sonrası açıklama yapan öğrenci, "Polisler beni kırmayarak son dakikada yetiştirdi. Sınavım gayet iyiydi." dedi.

Haberler/GÜNCEL
15.06.2019
Haberi Yazdır
YKS'ye polisin yetiştirdiği o öğrenci konuştu

ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumuna geç kalan öğrenciyi, sınava gireceği okula polisler yetiştirdi.

ÖĞRENCİ POLİS EKİPLERİNDEN YARDIM İSTEDİ
YKS birinci oturumu için Adapazarı Vali Mustafa Büyük Anadolu İmam Hatip Ortaokuluna gelen Berkan Durgun isimli bir genç, yanlış okula geldiğini fark etti. Durgun, yanlış okula geldiğini fark edince polis ekiplerinden yardım istedi.

SINAVA GİRECEĞİ OKULA GETİRİLDİ
Yanlış okula geldiği için adeta zamanla yarışan genç, polis ekiplerinin otosuna binerek, sınava gireceği okula getirildi. Polis otosuyla süratle sınava gireceği okula gelen genç, polis ekiplerinin sayesinde bir senesinin heba olmasından kurtuldu.

SINAVIM GAYET İYİYDİ
Sınav sonrası Berkan Durgun yaptığı açıklamada, “Kırmadılar Allah razı olsun, yetiştirdiler beni son dakikada. İçerideki görevli arkadaşlar da beni aldılar içeri son dakikada. Onlardan da Allah razı olsun. Sınavım gayet iyiydi, memnundum. Liseyi Bolu Mengen'de aşçılık okulunda bitirdim. Şimdi de yine aşçılık üzerinden devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu. 

ÖĞRENCİYİ YETİŞTİRDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ
Öğrenciyi okula yetiştiren Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis memuru İsmail Görgülü yaptığı açıklamada, “İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'nın, yanlış gelen öğrencilerin yetiştirilmesi konusunda hafta içinden bu yana talimatları vardı. Bizde o anda okul çevresinde bulunuyorduk. Geç kalan öğrenci kalabilir diye. O anda öğrencimizi gördük. Hemen öğrenciyi aracımıza aldık, yaklaşık 7 dakikamız vardı, zamanla yarışıyorduk. Öğrenciyi yetiştirdiğimiz için mutluyuz” dedi. 

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın