Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:13
Öğle
13:17
İkindi
16:16
Akşam
18:47
Yatsı
20:06
http://sakaryaradyomega.com/

Yağmur sonrası yerler köpük köpük oldu

Tuzla'da yanan fabrika nedeniyle 'kimyasal yağmur' yağacağına yönelik söylentilerin ardından bugün Sakarya'da ilk kez yağmur yağdı. Yağış sonrası sokaklarda ortaya çıkan görüntüler vatandaşları tedirgin etti.

Haberler/GÜNCEL
20.09.2019
Haberi Yazdır
Yağmur sonrası yerler köpük köpük oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Sakarya genelinde beklenen yağış başladı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, zor anlar yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışın belirli aralıklarla gün boyu devam edeceğini bildirdi.

KÖPÜRMELER PANİĞE NEDEN OLDU
İstanbul Tuzla'da bir kimya fabrikasında çıkan yangın, bugün ve hafta sonu beklenen yağmur için tehlike yarattı. Bugün ilimizde etkili olan yağışla birlikte sokaklarda ve yollarda beyaz su aktığı ve köpürmelerin yaşandığı gözlendi. Vatandaşlar, 'kimyasal yağış' iddiaları nedeniyle büyük panik yaşadı.

NE OLMUŞTU?
İstanbul Tuzla'da bir polyester fabrikasında çıkan yangın nedeniyle havaya salınan kimyasallar rüzgarın etkisiyle İstanbul'un yanı sıra Kocaeli, Sakarya ve Eskişehir sınırına kadar yayılmıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hüseyin Toros, dumanla birlikte havaya yayılan kimyasal parçacıkların insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek, bugün bölgede yağacak olan yağmurlarla bu kimyasalların yer yüzüne ineceği uyarısında bulunmuştu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada Tuzla'daki yangın sırasında gökyüzüne karışan kimyasalların Türkiye için tehlike yaratmayacağını açıklamıştı.

AFAD, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) ekipleri tarafından gerçekleştirilen ölçümlerde olumsuz bir bulguya rastlanmadığını açıklamıştı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın