http://dermansut.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:43
Öğle
13:14
İkindi
15:43
Akşam
18:06
Yatsı
19:29
http://sakaryaradyomega.com/

Yayalara kırmızı ışık denetimi

Adapazarı tarihi Uzun Çarşı’da yayalar için kırmızı ışık denetimi yapan polis ekipleri, göz göre göre ihlal yapan yayalara cezai işlem uyguladı.

Haberler/GÜNCEL
10.09.2019
Haberi Yazdır
Yayalara kırmızı ışık denetimi

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek noktalarından Uzun Çarşı'da kırmızı ışık denetimi yaptı.

BU KEZ YAYALAR KONTROL EDİLDİ
Alışılmışın dışında bu kez trafikteki araçları değil, yayaları kontrol eden ekipler, polisi görmelerine rağmen kırmızı ışıkta geçen yayalara, 108'er lira tutarında cezai işlem uygulandı.

BELEDİYE İŞÇİSİ KIRMIZIDA GEÇTİ
Adapazarı Belediyesi temizlik işçisi de kırmızı ışıkta geçti. Polise itiraz etmesi üzerine video görüntüsü izletilen temizlik işçisi “Ben zor geçiniyorum kafam dalgındı ceza kesmeyin “ diye polise dil döksede verilen cezadan yırtamadı. 

50 YAYAYA CEZA YAZILDI
Son bir haftadır devam eden ve polisin kamerayla kayıt altına aldığı ışık ihlalleri kapsamında 50 yayaya, toplam 5 bin 400 lira tutarında ceza yazıldı. 

İhlal yaptığı gözlenen ve polis ekipleri tarafından ceza yazılmak üzere, kimlik belgeleri istenen bazı yayalar dalgınlıkla ışığı görmediğini savunurken, bazıları da çeşitli mazeretler üreterek polisin ceza yazmaması için dil döktü.

Yayalar kesilen cezaları ilk 15 gün içinde ödemesi durumunda cezayı yüzde 25 indirimli ödeyecekler.

Bizim Sakarya/Nurettin Eryılmaz

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın