http://www.sakaryabarosu.org.tr/haber/1313/hasar-danismanlik-sirketlerine-neden-gidilmemeli.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 17° Adapazarı
Sabah
06:36
Öğle
12:58
İkindi
15:18
Akşam
17:38
Yatsı
19:05
http://sakaryaradyomega.com/

Veliler Salı günü okulların tatil edilmesini istiyor

Sakarya'da öğrenci velileri, 15 Ekim Salı günkü 20 saatlik su kesintisinin okullarda yol açacağı hijyen ve ısıtma sorunu nedeniyle ya kesintinin hafta sonuna alınmasını veya okulların tatil edilmesini istedi.

Haberler/GÜNCEL
12.10.2019
Haberi Yazdır
Veliler Salı günü okulların tatil edilmesini istiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Akçay Barajı isale hattının Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’ne bağlantısının gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar nedeniyle 15 Ekim Salı günü saat 10.00 ile 16 Ekim Çarşamba günü saat 06.00 saatleri arasında Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Ferizli, Söğütlü ve Kaynarca ilçelerinde su kesintisi uygulanacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından vatandaşlar, 15 Ekim Salı günü 7 ilçede yapılacak su kesintisinin hafta sonuna ertelenmesini ya da Salı gününün tatil edilmesini istedi.

Kesinti hafta sonuna ertelensin ya da okullar tatil edilsin
Su kesintisinin okullarda temizlik, hijyen ve ısıtma sorunu yaratacağını ifade eden vatandaşlar, "Okula giden çocuklarımız gün boyu lavaboları kullanacak. Hem hijyen açısından sorun olacak hemde enfeksiyon hastalıkları yayılma riski en üst seviyede olacak. Kesintisi sonucu en büyük eziyeti eğitim gören çocuklarımız çekecek. Veliler olarak 15 Ekim Salı günü suları keserek yapılacak olan çalışmayı hafta sonuna ertelenmesini talep ediyoruz. Bu isteğimiz çocuklarımızın mağduriyetini gidermek için. Su kesintisi ertelenemeyecekse valiliğimizden o günün okullar için tatil etmesini talep ediyoruz. Aksi halde yaşanacak tüm olumsuzlukların sorumlusu belediye ve valiliktir." dediler.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın