Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
03:27
Öğle
13:01
İkindi
16:59
Akşam
20:30
Yatsı
22:16
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Valilik açıkladı! Koronavirüs tedbirlerine uymayanlara ceza yağdı

Sakarya Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugüne kadar yapılan denetimlerin bilançosunu açıkladı. Yapılan denetimlerde 193 kişiye bin 626 lira para cezası kesilirken, yasağa uymayan 112 işyeri hakkında ise idari işlem yapıldı.

Haberler/GÜNCEL
06.04.2020
Haberi Yazdır
Valilik açıkladı! Koronavirüs tedbirlerine uymayanlara ceza yağdı

Sakarya Valiliği, koronavirüs salgınının önlenmesine dair alınan tedbirler kapsamında bugüne kadar yapılan denetimlerin bilançosunu açıkladı. 

Açıklanan bilançoya göre; İlimiz genelinde genelgeler kapsamında toplam 4 bin 428 işyeri kapatılırken, kapalı olması gerektiği halde bu yasağa uymayan 112 işyeri hakkında idari işlem yapıldı. 14 işyeri hakkında ise adli işlem başlatıldı.

Bununla birlikte sokağa çıkma yasağı, sosyal mesafe kuralını ihlal gibi tedbir kararlarına uymayan 193 kişi hakkında idari işlem yapılarak toplam 129 bin 626 lira para cezası uygulandı. Ayrıca 1 kişiye de adli işlem başlatıldı.

Sakarya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Toplum sağlığı ile kamu düzenini korumak ve virüsün yayılmasını engellemek adına hem ülkemiz genelinde hem de ilimiz özelinde çeşitli kararlar alınmış olup, alınmaya da devam edilmektedir. Salgının yayılmasını önlemede büyük önemi bulunan tedbirleri içeren kararların uygulanması konusunda il genelinde kolluk kuvvetlerimizce gerekli denetimler yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın alınan tedbir kararlarına uymaları, zorunlu olmadıkça evden dışarı
çıkmamaları, seyahat etmemeleri, sosyal mesafenin korunmasında gerekli hassasiyeti göstermeleri salgın hastalığın yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir." denildi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın