Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:20
Öğle
13:17
İkindi
16:11
Akşam
18:40
Yatsı
20:00
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Ünlü modacı Tanju Babacan konuğumuz oldu

Sakaryalı olan ünlü modacı, moda dünyasının duayen ismi Tanju Babacan Sakarya Radyo Mega canlı yayınına katıldı.

Haberler/YAŞAM
21.07.2018
Haberi Yazdır
Ünlü modacı Tanju Babacan konuğumuz oldu

Canlı yayın öncesi Tarz Medya Grubu İmtiyaz Sahibi İrem Kumantaş, Adatavır.com Yayın Yönetmeni Metin Işıker ve Radyo Mega Yayın Yönetmeni H.İclal Gökcan ile bir araya gelen Babacan, Sakarya’da olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Babasının Hendek’li, Annesinin ise Kayalar’dan olduğunu söyleyen Babacan, Tarz Medya, Adatavir ve Radyo Mega ailesine teşekkür etti.  Babacan Sakarya'da hep Radyo Mega dinleyeceğini söyledi ve ardından canlı yayında H.İclal Gökcan'ın konuğu oldu

Babacan canlı yayında şunları söyledi;

İnsanın şahsi stili olmalı
Bazen kendinizi  bir dosta sormak ya da aynada kendinize bakmak sizi iyi gösterir. Bazen gerçekten çok çirkin görüntüler sergileyen ve kendi karakterini zedeleyen insanlarla karşılaşabiliyoruz. Tarihler boyunca insanlar neler giyinmiş nelere dikkat etmişler ve kendi tiplerini ekranda.

Modanın duayeni
Birçok moda tasarım öğrencisi bizi dinliyorlardır. Bir moda tasarımı yolculuğunda bu aynı ses gibidir. 30. yılımı dolduruyorum mesleğimde. Bu sonradan elde edilen bir şey değil. Adam olacak çocuk belli olur derler ya…

Bugün malesef üniversitesini tamamlamış birçok öğrenci Türkiye'nin tüm genelinde kendi moda salonumuzda ağırlıyoruz. Ancak şunu görüyoruz olayın yalnızda çizim olduğunu düşünüyorlar. Tasarlama kabiliyeti ruha aksedilmiş bir şey. Yaratıcı olmak fevkalede bir durum burada.

'İlk diktiğim kıyafet gelinlik'
Bir gazeteciyle gerçekleştirdiğim röportajda diktiğim ilk kıyafet soruldu. Kıyafetinizi hatırlıyor musunuz? dedi. Biraz düşündüm ne diktim diye sonra gelinlik diktiğim aklıma geldi. İlk kıyafetim gelinlik oldu.

Gelinlik diyince akla evlilik geliyor. Gelinlik seçerken neler yapmak lazım?

İlk olarak dünya modellerini karıştırıp bu dünya modellerinden 1.80 boyuna yakın modellerin üzerinde muhteşem ışıklarla çekilen fotoğraflara aldanıp yaptırmayın. Sonra hüsrana uğrarsınız.

Bir düğünde başrol oyuncusu beyaz giyen gelindir. Dolayısıyla kendinizi en rahat edeceğiniz gelinliği tercih etmenizi düşünüyorum.

En sevdiğim şarkı 'İncir'
Ayşegül Aldinç Adapazarlıdır. Beraber sık sık yemek yeriz, muhabbet ederiz. Bütün şarkılarında başka bir kalite vardır. Durum Leyla'ya bayılırım mesela.

Kırmızı Sakal’ın hikayesi…
Bir marketten ürün alırken bir çocuk gördüm. Çocukta kırmızı sakalıma bakıp 'Abi neden kırmızı?' dedi. Neden kırmızının hikayesi o kadar uzun ki... Beni tanıyanlar modacı kimliğimden ziyade aile içgüdülerimi takdir gösterdiler. Annem alzheimer oldu. Bir zaman içerisinde şunu yakaladım. Bana ilk kimsin dediğinde çok ağır bir gündü. Yıllarca anneniz sizi koruyan, büyüten... Bu hançerlenmek gibi bir durum. Telaşa kapıldım. Hemen yanına doğru yaklaştım ve Ben Tanju anne' dedim. Baktı baktı ve kırmızı dedi... Aramızda böyle bir kırmızı algısı oluştu.

Çevrenizden sakalınız ile ilgili nasıl bir tepki alıyorsunuz?
Şaşkınlık verici bir şey. En mutlu olduğum bölüm çocuklar arasında inanılmaz bir ilgi alıyorum.

İhtiyaç  sahibi çocuklara destek
Adapazarlı Ayşegül Aldinç ile başlattığımız projede, sosyal medyadaki butik hesabımızdan sattığımız çorap ürünleri ile  ihtiyaç sahibi çocuklara destek oluyoruz.

Babacan Kimdir?
2012 Mart ayında Molu Mücevher ile birlikte kadına şiddet konulu bir defile düzenleyen Babacan, Tv prodüksiyonları için de tasarımlar hazırladı. Bunlar başlıcaları şöyle: Miss Turkey 2010, Ünlüler Sirki (Star Tv), Benimle Dans Eder Misin (FOX Tv), Popstar Alaturka, Türkstar, Avrupa Yakası, Lale Devri.

Müzik sektöründe de Tanju Babacan'ın tasarımları bir hayli rağbet görüyor. Emel Sayın, Nil Karaibrahimgil, Gökçe, Bülent Ersoy, Yonca Evcimik, Ayşegül Aldinç, Nazan Öncel, Gülben Ergen, Hadise, Rober Hatemo, Davut Güloğlu vb. birçok isim Babacan'ın tasarım kıyafetlerini giyiyor.

Siyaset ve cemiyet hayatından birçok isim de mutlaka Tanju Babacan salonundan geçti. Haute Couture moda tasarımı konusunda hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturmakla birlikte 2008 yılında TNJ BBCN şirketini kurarak Tanju Babacan markasını bu şirkete bağlayıp, hazır giyim koleksiyonlarını ve moda tasarım prodüksiyonları da dahil olmak üzere; eğitim, seminer vb. çalışmalar yapmaya başladı.

Moda dünyasında kırmızı sakallarıyla tanınan Tanju Babacan 2017 yılında Alzheimer rahatsızlığından muzdarip olan annesini kaybetti.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın