Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:28
Öğle
13:07
İkindi
16:55
Akşam
20:01
Yatsı
21:30
http://sakaryaradyomega.com/

Toçoğlu'ndan raylı sistem açıklaması

RATED ortak yayınında raylı sistem ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, "Sadece yapmış olmak için yapamayız. Şehrin ihtiyaçları, belediyenin ekonomisi, nüfus, trafik hareketliliği tüm bunlar göz önünde bulundurularak en uygun anda gereken ne ise yapılır" dedi.

Haberler/GÜNCEL
08.11.2018
Haberi Yazdır
Toçoğlu'ndan raylı sistem açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Radyo Mega stüdyosunda RATED ortak yayınına konuk oldu. Başkan Toçoğlu, raylı sistem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Raylı sistemler hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bizler halktan toplanan vergilerle yatırım yapıyoruz. Sadece bir şey yapmış olmak için yatırım yapmak doğru olmaz. Yaptığımız yatırımın hesabını kitabını, maliyetini, karşılığını hepsini çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. Milletin parasını kullanırken en fazla hassasiyeti burada gösteriyoruz. Raylı sistem yaptın ve kullanılmadı varsayalım kurumun ekonomisini çökerttin ve şehrin ekonomisini zayıflattın. Bunun kime ne yararı var? Sadece trenimiz var diyeceğiz. Bu şimdilik doğru bir yatırım değil. Bizim yaptığımız araştırmalarda merkezden Sakarya cephesinden 1. OSB'ye kadar bir başlangıç yapılabilir. Bunun üzerinde çalışıyoruz ama bir kararımız yok. İhtiyaç olduğunda, karar verdiğimiz gün bu konuya gireriz hiç şüphemiz yok. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; biz ulaşımı anlık takip ediyoruz. Potansiyel oluştuğunda Sakarya’ya muhakkak raylı sistemi yapacağız.”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın