Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 12° Adapazarı
Sabah
06:43
Öğle
13:13
İkindi
15:42
Akşam
18:05
Yatsı
19:29
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

TGB'den ABD protestosu

TGB Sakarya Zeytin Dalı harekatı ile ilgili görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson için protesto maksadıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haberler/GÜNCEL
14.02.2018
Haberi Yazdır
TGB'den ABD protestosu

Türkiye Gençlik Birliği Sakarya İl Başkanı Emrecan Çelik yaptığı basın açıklamasında: "Değerli arkadaşlar! 19 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekatı ile yıllardır ülkemizi ve milletimizi terör saldırıyla hedef alan bölücü terör örgütü , Afrin ‘ de Türk Ordusu tarafından ezilmektedir. Zeytin Dalı harekatı ile ; sınırımızdaoluşturulmak istenen terör koridoru yerle bir edilmekte ve Mehmetçiğimiz Afrin de tarih yazmaktadır. 

Türk milletinin ve Türk gençliğinin kalbi cephede teröristlerle çarpışan Mehmetçikle birlikte atmaktadır. Cepheye göndermek üzere kazaklar ören , tencereler de kaynattığı yemekleri Türk askerine gönderen annelerimiz ,cepheye gönderilen mektuplar, Türk milletinin vatanseverlik kültürünü bir kez daha göstermektedir.

Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ederken ABD emperyalizmiyle olan savaşımız da keskinleşmektedir. Mehmetçik terörü yok ederken , PKK ‘ya , PYD’ ye tırlar dolusu mühimmat yardımı yapan ABD , bölge de terör örgütlerini kurtarma görevini üstlenmeye çalışmaktadır. Önümüzde ki günlerde Türkiye ‘ye geleceği kesinleşen ABD  Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Mehmetçiğin kazandığı zaferleri engelleyemeyecektir. Onların Pyd ye verdiği her mühimmat Türk Askerine sıkılan kurşun demektir ve buradan ABD emperyalizmini de lanetliyoruz. 

Afrin’ de ve emperyalizme karşı savaştığımız her cephede zafer kaçınılmazdır. Türk gençliği şunu çok iyi görmektedir. Milletimizin bağımsızlığı ve gençliğin geleceği Mehmetçiğin  zaferlerinde yatmaktadır. 

Türkiye Gençlik Birliği olarak sağ sol demeden bütün gençliği vatan savunmasında , Mehmetçiğin yanında birleşmeye çağırıyoruz ve şunu da hatırlatıyoruz .

Türk Ordusu haklı bir savaşa girmişse, Türk milleti kayıtsız , şartsız Türk Ordusunun yanında yer almak zorundadır. " ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın