Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
03:26
Öğle
13:01
İkindi
17:00
Akşam
20:31
Yatsı
22:18
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir görevden alındı

Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir görevinden alındı. Erdemir'in Ankara'da bakanlığa bağlı bir birimde görevlendirildiği ifade edildi.

Haberler/GÜNCEL
07.11.2019
Haberi Yazdır
Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir görevden alındı

Geçtiğimiz haftalarda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan gıda denetimlerinde Sakarya'da ortaya çıkan at ve eşek eti ile ilgili kamuoyunda ciddi tepkilere neden olan ve açıklama yapmakta geciken Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir'in görevden alındığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre; Erdemir'in geçici görevle Ankara'da bakanlık emrine alındığı ifade edildi. Görevden alınan Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir'in yerine henüz atama yapılmadı.

FİRMA KAYIRMAKLA SUÇLANMIŞTI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın gıda denetimlerinde Sakarya'daki bazı firmaların ürünlerinde at eti bulunmasının ardından kasaplar ve sektör temsilcileri Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir'e yönelik suçlamalarda bulunmuştu. Erdemir, denetimlerin yetersizliği ve bazı firmaları kayırdığı iddiasıyla sektör temsilcileri tarafından suçlanmıştı. 

Mehmet Erdemir Kimdir?
1968 Amasya Gümüşhacıköy doğumlu olup, Orta Öğrenimini Samsun Teknik ve Endüstri  Meslek Lisesi Elektrik Bölümü, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesini bitirerek tamamlamıştır.​

Meslek hayatına 1994 yılında Merzifon’da Serbest Veteriner Kliniği  açarak başlayan Mehmet ERDEMİR 1995-2004 yılları arasında Suluova Belediyesi, belediye mezbahası muayene veteriner hekimi ve sorumlu yönetici olarak görev yapmıştır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeli olarak 2004-2006 yılları arasında Suluova İlçe Müdürlüğünde Veteriner Hekim olarak, 2006-2007 yıllarında  Merzifon İlçe Müdürlüğünde Veteriner Hekim, 2007-2010 yıllarında  Merzifon İlçe Müdürlüğünde  İlçe Müdür Vekili olarak görev yapmıştır.

2010-2013 yıllarında Amasya İl Tarım Müdürlüğüne İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2013/16 sayılı kararı ile Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde İl Müdürü olarak göreve devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.​

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 1
denetimci 13.11.2019 11:31:10
Gıda denetimcisiydim beni tek başıma şoförsüz denetime zorladılar arifiye de ki veteriner kadını göndermediler kendide gelmek istemiyordu keyfi tek başıma kasap lokanta denetleyemem şahit gerekli şiddete uğrarım kimse yoksa yanımda ve yetişmez tek başıma dedim dinlemediler dilekçe verip şikayette bulundum beni başka ile sürdüler yani iddiaların hepsi doğru şahitlik istenirse yaparım dediklerim belgelidir siyahinci999@gmail.com mailimden ulaşabilirsiniz...