Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 30° Adapazarı
Sabah
04:38
Öğle
13:06
İkindi
16:50
Akşam
19:51
Yatsı
21:17
http://sakaryaradyomega.com/

Taraklı’da Kuran Kursu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

"Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi" kapsamında yaz kuran kurslarında trafik eğitimleri devam ediyor.

Haberler/YAŞAM
22.07.2019
Haberi Yazdır
Taraklı’da Kuran Kursu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) iş birliğinde uygulanan "Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi" kapsamında yaz kuran kurslarında trafik  eğitimleri devam ediyor.

Taraklı kültür merkezinde  200 öğrenciye Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro personellerince trafik eğitimi verildi.

Öğrencilerin trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak için yapılan Trafik Eğitimlerinde Polis Memuru Murat Ünal öğrencilere ; Trafikte saygı,Okul Servisi Kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları, güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri, Trafik İşaretleri, Trafik kuralları ve Yaya Önceliği Bilincinin oluşması konusunda bilgiler verdi.

Taraklı İlçe Müftü vekili Celil Şimşek yaptığı değerlendirmede, “Çağımızda trafik, fert ve toplum hayatının bir parçası haline gelmiştir. Allah inancı, kişinin kendisiyle, toplumuyla, doğayla kısacası doğrudan ya da dolaylı olarak ilişki içinde olduğu her şeyle ilgili bir tutum geliştirmesine katkı sağlıyor. İslâm, temel düsturları ile bu gibi maddî ve manevî zararları doğurucu davranışları şiddetle yasaklamıştır. Dinimiz "...(Nefsinizi) kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız... (Bakara 195)" buyurarak canımızı korumamızı, "Haksız yere cana kıymayınız... (İsra 33)" buyurarak da başkalarının hayatını öz canımız kadar aziz tanımamızı emretmiştir. Bütün bu umûmî vasıftaki ölçüler, muhtemel zararlarından korunmak için trafik kaidelerine uymamızı dinî yönden gerekli kılmaktadır. Trafik kurallarını ve trafik bilincini ne kadar küçük yaşta kazanırsak onu yaşam bilinci olarak benimseriz. O yüzden küçük yaşta alınan trafik eğitimleri önemlidir. Böylesine anlamlı ve güzel projeler için Sakarya İl Emniyet Müdürümüz sayın Fatih Kaya’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın