https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 12° Adapazarı
Sabah
05:27
Öğle
13:10
İkindi
16:36
Akşam
19:18
Yatsı
20:38
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Söğütlü Belediyesi yöresel tanıtım açılışı

Söğütlü Belediyesi tarafından 'İlçemizi yöresel ürünlerimizi tanıtıyoruz' etkinliği düzenlendi.

Haberler/YAŞAM
16.04.2018
Haberi Yazdır
Söğütlü Belediyesi yöresel tanıtım açılışı

İlçede Esnafların ve ev hanımlarının ürettikleri ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması için kurulan stantlara halk tarafından büyük ilgi göstermesi memnunluk yarattı.

Söğütlü İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli yaptığı açılış konuşmasında “Bir köyün, ilçenin, ilin, en güzel tanıtımı bulunduğu bölgelerdeki yöresel üretilen büyük katkısı vardır.

Söğütlü Belediyemizin bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetleri, il dışında katıldığı ulusal EMİTT turizm fuarlarında başarılı çalışmaları sonucu kaymakamlığımıza gelen taleplerden biliyoruz.

Kaymakamlık olarak Belediyemizin düzenleyeceği tüm projelerine destek vermeye hazırız ve her zaman yanlarında olduk. Başta Başkanımız Hüseyin Gence ve Ekip arkadaşlarımızda emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum hayırlı olsun” diye belirtti.

Söğütlü Belediye Başkan Yardımcısı Sami Aydın ise “Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda Sosyal ve Kültür müdürlüğümüz, diğer birimlerimizin gayretli çalışmaları olmuştur.

Bu birimlerimizin büyük katkıları ile ilçemizin tanıtımı için esnaf arkadaşlarımızın olduğu gibi, kadınlarımızın da evlerinde yaptıkları ürünlerini değerlendiriyoruz. Belediyemizin öncülüğünde il içinde ve il dışındaki fuarlara katılıyoruz.

Bu fuarlarda yaptığımız tanıtımlar neticesin de bir yıl sonra fuarda yerimizi aldığımızda mudavimlerimiz gelerek Keşkek Kabak tatlısı,  yaprak sarması, manda sucuğu, özel olarak hazırlattığımız Pancar pekmezinden yapılan lokumlarımızı istemeleri bizleri memnun etmekte. Bu durumda bizlerin daha fazla çalışmamıza etkili olmaktadır. Burada İki gün sürecek tanıtım stantlarımızda ev hanımlarımızın, genç kardeşlerimizin,  halk eğitim kursiyerlerimizin, hazırladıkları el sanatlarını bulunmak mümkündür. Açılışımıza katılan Başta Sayın kaymakamımıza, diğer misafirlerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın