http://gmh.com.tr/2019/10/30/grup-merkez-hasar-sakarya-bolge-mudurlugu/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
06:15
Öğle
12:49
İkindi
15:21
Akşam
17:44
Yatsı
19:07
http://sakaryaradyomega.com/

Sofuoğlu 'aracına vergi ödemiyor' iddialarına tekrar yanıt verdi

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Lamborghini marka aracı için vergi ödemediği iddialarına tekrar yanıt verdi: "Hakkı ve imkanı olan herkes alabilir. Bana özel bir hak değil bu."

Haberler/GÜNCEL
11.05.2019
Haberi Yazdır
Sofuoğlu 'aracına vergi ödemiyor' iddialarına tekrar yanıt verdi

ADATAVIR
Spor kariyerine veda ederek AK Parti Sakarya Milletvekili olarak görevini icra eden Kenan Sofuoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesi üzerine CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun destekçisi olan ünlü kişilerle ilgili çok sert sözlerde bulunmuştu. 

CHP'li İmamoğlu'na destek veren ünlü sanatçıların #HerŞeyÇokGüzelOlacak paylaşımına tepki göstererek sosyal medya üzerinden “Erdoğan sayesinde milyonersiniz. Yazıklar olsun, yediği kabı pisleyen nankörlersiniz” ifadelerini kullanarak tepki gösteren Sofuoğlu'na, sosyal medya kullanıcıları eleştiri yağmuruna tuttu. 

ARAÇ VERGİSİ TEKRAR GÜNDEME GELDİ
Sofuoğlu'nu eleştiren bazı sosyal medya kullanıcıları, Sofuoğlu'nun kullandığı aracın plakasının M ile başlamasını tekrar gündeme getirerek "Vergi ödememek için lüks aracı eşinin üzerine aldı" yorumunda bulundu. MA-MZ harf grubuna tescil edilen araçların yabancıların kullandığı araç statüsünde olması ve Sofuoğlu’nun kullandığı aracın plakasının M ile başlaması da, aracı vergi ödemeden kullandığına ilişkin iddiaları tekrar gündeme getirdi.

HAKKI VE İMKANI OLAN HERKES ALABİLİR
Konuyla ilgili eleştirilere İnstagram hesabından yanıt veren Kenan Sofuoğlu, "Araca 3.5 milyon, devlete 4 milyon teminat, yıllık 41 bin tl bandrol ödediğim aracım üzerinden vergisiz diye karalamaya çalışıyorlar. Hakkı ve imkanı olan herkes alabilir.Bana özel bir hak değil bu." dedi.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın