Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 17° Adapazarı
Sabah
06:16
Öğle
13:17
İkindi
16:14
Akşam
18:44
Yatsı
20:03
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Serdivan’da bayramlaşma programı belli oldu

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberler/GÜNCEL
13.06.2018
Haberi Yazdır
Serdivan’da bayramlaşma programı belli oldu

Ramazan Bayramının, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Alemdar, “Bu mübarek ay içerisinde tutulan oruçların, yapılan tüm ibadetlerin, edilen tüm duaların kabulünü Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Ramazan ayı boyunca yaşadığımız manevi iklimin ardından bu kez bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

Gönül Sofralarında Buluştuk
Bir ay boyunca yapılan iftarlarla, kurulan gönül sofralarında, paylaşmanın ve kardeşliği hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Başkan Alemdar; “ Ramazan ayı boyunca gönül sofralarında, hemşehrilerimizle birlikte olduk. Aynı sofralarda ekmeğimizi, suyumuzu paylaştık. Paylaşmanın ne kadar güzel bir vasıf olduğunu bir kez daha yaşadık. Şehit ailelerimizin sofralarına misafir olduk, cennet mekan şehitlerimizi yad ederek, onları bir kez daha rahmet ve şükranla andık. Öğrenci kardeşlerimizle iftar çadırlarımızda hasbihal etme imkanı bulduk. Tüm bu güzelliklerin sonunda da Mevlam hepimize bayrama kavuşmayı nasip etti. İnşallah bir sonraki Ramazan’a da sağlıkla, huzurla, birlik ve beraberlik içerisinde kavuşuruz” dedi.

Bayramların ruhunu büyüklerimizden öğrendik
Bayramların, kardeşlik, akrabalık, dostluk gibi duyguların pekişmesi için vesile olduğunu söyleyen Başkan Alemdar, “Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için özel öneme sahiptir. Bayram muhabbettir.  Bizler; Bayramların ruhunu, sevgisini ve dargınlıklara son vermeyi büyüklerimizden öğrendik. Ramazan Bayramı vesilesi ile bu güzel hasletlerimizi yaşatalım. Huzur içinde bir bayram geçirelim.” dedi.

Tüm Hemşehrilerimizi Bekliyoruz
15 Haziran Cuma günü yani bayramın 1. Günü belediye hizmet binasında düzenlenecek bayramlaşma programına tüm vatandaşların davetli olduğunu ifade eden Alemdar, “Hem Cuma, hem de Ramazan Bayramı olması hasebiyle o gün iki bayramı bir arada yaşayacağız. Cuma Namazı sonrası belediye hizmet binamızda gerçekleşecek programa tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın