Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:38
Öğle
13:01
İkindi
15:19
Akşam
17:39
Yatsı
19:06
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Şehit olmadan önce bunları yazmıştı

Karasulu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Baş’ın, şehit olmadan aylar önce bir arkadaşıyla yaptığı konuşma yürekleri dağladı. Baş’ın, sosyal medya üzerinden arkadaşıyla yaptığı konuşma okuyanları gözyaşına boğdu.

Haberler/GÜNCEL
17.04.2018
Haberi Yazdır
Şehit olmadan önce bunları yazmıştı

Ağrı Doğubayazıt’ta 14 Nisan Cumartesi günü bölücü terör örgütü ile girilen çatışma sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Baş’ın, sosyal medya üzerinden bir arkadaşıyla aylar önce yaptığı yazışma yürekleri dağladı. Baş’ın, kendi hesabında yaptığı bir paylaşımın altına yazılan yorum ve Şehit Ahmet Baş’ın bu yoruma verdiği cevap, okuyanları adeta gözyaşlarına boğdu. Baş’ın “…nasibimizde varsa şehitlik, ne mutlu bana” demesi yürekleri dağladı. Yazışmanın, Ahmet Baş’ın şehit olmasından yaklaşık beş ay önce yapıldığı tahmin ediliyor. İşte o yürek burkan yazışma:

Arkadaşı: Ahmet, rüyamda seni gördüm. Köprü gibi bir yerden geçiyoruz. Dar ama tek kişilik. Arkamdan omzuma dokunuyorsun. ‘Kardeşim önce ben geçeyim mi?’ diyorsun. Ben de ‘Hadi ayna anda geçelim’ diyorum. Sağ adımla giriyoruz köprüye.

Ahmet Baş: Hayırlara vesile olsun kardeşim. Nasibimizde varsa şehitlik, ne mutlu bana.

Arkadaşı: Hayrolsun vallahi. Şehitlik güzel mertebe ama geride kalanlara zor be kardeşim. Allah’a emanet olun hepiniz. Yolunuz açık olsun.

Ahmet Baş: Allah razı olsun kardeşim. Sen de Allah’a emanet ol…

Kaynak: Karasuhaberleri

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın