Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:38
Öğle
13:01
İkindi
15:19
Akşam
17:39
Yatsı
19:06
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Sapanca ve Arifiye sahil yoluyla birleşiyor

Sapanca ve Arifiye ilçeleri yapımına başlanan bisiklet ve yürüyüş yoluyla birleşiyor.

Haberler/GÜNCEL
17.04.2018
Haberi Yazdır
Sapanca ve Arifiye sahil yoluyla birleşiyor

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca ve Arifiye ilçeleri arasında 2 belediyenin ortak projesi ile sahil yolu çalışmaları gerçekleştirildiğini açıkladı.

Projede çalışmaların geçtiğimiz günlerde başladığını belirten Yılmazer, "Arifiye Belediyesi ile ortak bir projeye imza atarak Uzunkum Sahil ve Bisiklet Yolu'nu Arifiye Gölpark'a kadar uzatıyoruz" dedi.

Projenin her iki ilçede yaşayan vatandaşlar için büyük bir kazanım olacağını ifade eden Yılmazer, şunları kaydetti:

"Proje tamamlandığında Arifiye Göl Park'tan Sapanca Harmanlık'a kadar toplam 5 km gidiş, 5 km geliş yürüyüş ve bisiklet yolumuz olacak. Yaz diliminde tamamlamayı planladığımız proje ile Sakaryamızın 2 güzide ilçesinde insanlarımız göl kenarında yürüme fırsatı bulacak. Komşu 2 ilçenin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile vatandaşlarımıza çok daha işlevsel ve uzunlukta sahil yolu kazandırmış olacağız. Bizim temel prensibimiz; bu güzel, doğa cenneti ilçemizin, güzelliğini bozmadan güzelliğine güzellik katmak. Bu amaçla daha öncede mevcut sahil yollarımızda düzenlemeler gerçekleştirdik. Harmanlık sahil yolumuzu 250 metre daha uzattık. 500 metrelik merkez sahil yolunu baştan aşağı yenileyerek hem daha modern bir görünüm kazandırdık hem de su baskınlarının önüne geçtik. Yine bu güzergahta 800 metre uzunluğunda Sanat Sokağı'nı yaptık. Bir diğer tarafta ise yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Kırkpınar sahil yolunu yeniledik."

SAPANCA GAZETESİ

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın