Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 20° Adapazarı
Sabah
04:27
Öğle
13:02
İkindi
16:48
Akşam
19:52
Yatsı
21:20

Sakaryaspor'un cezası belli oldu

Geçtiğimiz hafta Sakarya Atatürk Stadında oynanan Sarıyer maçının ardından PFDK'ya sevk edilen Sakaryaspor'un cezası açıklandı.

Haberler/SPOR
13.09.2018
Haberi Yazdır
Sakaryaspor'un cezası belli oldu

Sakaryaspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup 2. hafta mücadelesinde sahasında oynadığı Sarıyer maçında çıkan saha olayları sebebiyle, Sakaryaspor'un kulüp personeli Semih Yıldırım'da talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Sarıyer maçında kötü ve küfürlü tezahürat nedeniyle Sakaryaspor'a 5 bin TL para cezası keserken kulüp personeli Semih Yıldırım'a ise 10 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklama şu şekilde; 
"SAKARYASPOR A.Ş.'nin, 08.09.2018 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-SARIYER TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde evsahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü görevlisi SEMİH YILDIRIM'ın, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar vermiştir." ifadeleri kullanıldı.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın