iŞTE AK PARTi’NiN iL iL AÇIKLAYACAĞI iLÇE ADAYLARI
ADATAVIR / ÖZEL HABER
AK Parti’nin 19 Ocak’ta açıklaması beklenen ilçe adayları listesinin büyük bölümü belli oldu. Liste kesin olmakla birlikte resmi bir liste değil. Açıklamanın yapılacağı son güne kadar üzerinde değişiklik olma ihtimali var. www.adatavir.com tarafından elde edilen listede Sakarya’nın 9 ilçesinin adayları belli oldu. Listede büyük sürpriz sayılacak değişiklik yok.
Sakarya’da merkez ilçe Adapazarı için çekişen aday adayları içinde mevcut başkan Süleyman Dişli, Oktay Yıldırım ve Mutlu Işıksu’nun aday gösterilme ihtimalleri diğerlerine göre daha yüksek olarak değerlendiriliyordu.
Son günlerde mevcut başkan Süleyman Dişli’nin yeniden aday gösterilmeyeceği yönünde söylenti ve kulis haberleri çıksa da AK Parti, Adapazarı adayını mevcut başkan Süleyman Dişli olarak belirledi.
Sakarya’da en çok merak edilen ilçelerden Erenler’de mevcut başkan Cavit Öztürk’ün aday adaylığının yanı sıra iddialı isim olarak Ahmet Çil ve Erdal Yıldırım en yüksek şansı olan adaylar olarak ön plana çıkıyordu. Erenler’de AK Parti, aday olarak Ahmet Çil isminde karar kıldı. Ahmet Çil Erenler belediye başkanlığı için seçimlerde mücadele edecek.
Sakarya’nın en çok merak edilen diğer bir ilçesi Akyazı’da ise mevcut Başkan Yaşar Yazıcı’nın yanı sıra, Nail Kahveci ve Şener Bayraktar isimleri öne çıkıyordu. Akyazı’da AK Parti’nin adayı olarak Nail Kahveci’nin gösterileceği sıklıkla konuşulsa da sonuç öyle olmadı. AK Parti Akyazı’da seçimlere Şener Bayraktar ile girme kararı aldı. Akyazı’da oldukça çekişmeli bir seçim olması bekleniyor.
Ak Parti, Sakarya’da Serdivan, Arifiye, Geyve, Kaynarca, Taraklı ve Pamukova’da da mevcut başkanları aday olarak gösterecek.
AK Parti’nin adayları ile ilgili elde ettiğimiz listede Hendek, Sapanca, Karasu, Ferizli, Söğütlü, Karapürçek ve Kocaali adayları henüz yoktu. Bu yüzden bu ilçelerle ilgili herhangi bir bilgiyi paylayamıyoruz.
Öte yandan listede Sakarya’nın haricinde birçok ilin ilçe adaylarının da belli olduğu görüldü. Fakat bu liste resmi olmayan kesin bir liste. Adayların açıklanacağı güne kadar değişiklik olma ihtimali mutlaka var. www.adatavir.com (her hakkı saklıdır)
İŞTE AK PARTİ’NİN SAKARYA İLÇE ADAYLARI:
ADAPAZARI: SÜLEYMAN DİŞLİ
SERDİVAN: YUSUF ALEMDAR
ERENLER: AHMET ÇİL
ARİFİYE: İSMAİL KARAKULLUKÇU
AKYAZI: ŞENER BAYRAKTAR
GEYVE: MURAT KAYA
KAYNARCA: ZEYNUR ÖZEL
TARAKLI: TACETTİN KARAMAN
PAMUKOVA: CEVAT KESER
İSTANBUL İLÇE ADAYLARI:
Silivri:Hüseyin Turan
Adalar:Çoşkun Özden
Çatalca:Selim Düşkünler
Esenyurt:Necmi Kadıoğlu
Avcılar:Bayram Şenocak
Başakşehir:Fatih Bolcan
Sultangazi:Cahit Altunay
Küçükçekmece:Timuçin Oğuz
Büyükçekmece:Murat Hazıroğlu
Beylikdüzü:Vehbi Orakçı
Bağcılar:Lokman Çağırıcı
Esenler:Tevfik Göksu
Güngören:Ş.Yücel Karaman
Bahçelievler:Faruk Çetin
Bayrampaşa:Hasan Türksel
Gaziosmanpaşa:İsmail Ergüneş
Eyüp:Hayrettin Çelik
Fatih:Mustafa Demir
Kağıthane:Fazlı Kılıç
Kadıköy: Hurşit Yıldırım
Zeytinburnu:Murat Aydın
Beykoz:Mustafa Tahmaz
Sarıyer:Selami Uzun
Kartal:Ebubekir Taşyürek
Üsküdar:Hilmi Türkmen
Sancaktepe:İsmail Erdem
Ümraniye:Kadir Gurbetçi
Çekmeköy:Ahmet Poyraz
Sultanbey:Hüseyin Keskin
Maltepe:Edibe Sözen
Pendik:Davut Çakır
Şile:Can Tabakoğlu
Tuzla: Şadi Yazıcı
Beşiktaş:Z.Abidin Okul
Arnavutköy:Abdullah Demirhan
ANKARA İLÇE ADAYLARI:
Altındağ:Veysel Tirkayi
Mamak:Mesut Akgül
Akyurt:Gültekin Ayantaş
Keçiören:Mustafa Ak
Çamlıdere:H.Caner Can
Çubuk:Tuncay Acehan
Sincan:Mustafa Tuna
Kazan:Lokman Ertürk
Elmadağ:Gazi Şahin
Beypazarı:Cengiz Özalp
Pursaklar:Selçuk Çetin
Çankaya:Saffan Kılınç
ADANA İLÇE ADAYLARI:
Aladağ: Mustafa Akgedik
Ceyhan: Alemdar Öztürk
Çukurova: Cüneyt Karaaslan
Feke: Cuma İş
İmamoğlu: Kadir Altunköse
Karaisalı: Yusuf İyi
Karataş: Sinan Gül
Kozan: Kazım Özgan
Pozantı: Ramazan Demir
Saimbeyli: Mustafa Uyanık
Sarıçam: Ahmet Zenbilci
Seyhan: Azim Öztürk
Tufanbeyli: Remzi Ergü
Yumurtalık: Turgut Erişmen
Yüreğir: Mahmut Çelikcan
ANTALYA İLÇE ADAYLARI:
Akseki: İsmet Uysal
Aksu: Halil Şahin
Alanya: Hasan Sipahioğlu
Demre: Süleyman Topçu
Döşemealtı: Nurettin Tursun
Elmalı: Ümit Öztekin
Finike: Nail Dülgeroğlu
Gazipaşa: Adil Çelik
Gündoğmuş: Mehmet Özeren
İbradı: Muharrem Kaya
Kaş: Halil Kocaer
Kemer: Yusuf Uras
Kepez: Hakan Tütüncü
Konyaaltı: Remzi Sadi
Korkuteli: Mustafa Akdeniz
Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya
Manavgat: Recep Barut
Muratpaşa: Cihan Bulut
Serik: Ramazan Çalık
ŞANLIURFA İLÇE ADAYLARI:
Ceylanpınar:Murat Çoşkunkan
Bozova:Hasan Arusoğlu
Hilvan:Aslan Ali Bıyık
Harran:Mehmet Özyavuz
Birecik:M.Faruk Pınarbaşı
K.Köprü:Mustafa Yavuz
Viranşehir:Mehmet Ekinci
Akçakale:Ahmet Akay
Eyyübiye:Hasan Cece
Siverek:Resul Yılmaz
Haliliye:Mustafa Zahit
Halfeti:Nihat Özdal
Suruç:Necdet Kılıç
MERSİN İLÇE ADAYLARI:
Tarsus:Hakkı Meniz
Mut:Murat Oktan
Aydıncık:Ferat Aktan
Toroslar:Ender Turhan
Akdeniz:Niyazi Altun
Silifke:Cafer Selvi
Erdemli:Rahmi Erdem
Mezitli:Nuri Hocaoğlu
İzmit:Nevzat Doğan
Gölcük:Mehmet Ellibeş
İZMİR İLÇE ADAYLARI:
Seferihisar:Hamit Nişancı
Karabağlar:Nazmi Kalyoncu
Aliağa:Tansu Kaya
Gaziemir:Yıldırım Ulupınar
Konak:İlknur Denizli
Bayraklı:Hamza Dağ
Buca:Cemil Şeboy
Balçova:Melek Eroğlu
Karşıyaka:Tanfer Kemerli
Çiğli:Adnan Yılmaz
Menemen: Bilal Kaplangı
Ödemiş:Mahmut Badem
Selçuk:Zeynel Bakıcır
Çeşme:Mustafa Cenger
Torbalı:Yaşar Görmez
Dikili:Zafer Afyon
Menderes:Bülent Soylu
Kınık:Sadık Doğruer
Bayındır:Mehmet Kertiş
Narlıdere:Aslan Bilgi
Güzelbahçe:Vasfi Çakıroğlu
KIRIKKALE İLÇE ADAYLARI:
Karakeçili:Hüseyin Özçelik
Bahşili:İbrahim Uyar
Sulakyurt:Ali Şahin
Çelebi:Süleyman Uluyol
Balışeyh:Ali Dedelioğlu
Yahşihan:Ahmet Sungur
Delice:Yüksel Yorulmaz
Çerikli:Nuh Şahin
GİRESUN İLÇE ADAYLARI:
Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu
Şebinkarahisar: Şahin Yılancı
Çamoluk: Savaş Akarçeşme
Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu
Güce: Aytekin Geçgel
Espiye:Mustafa Karadere
Eynesil:Çoşkun Somuncuoğlu
Çanakcı:Ali Bilge
Tirebolu:Ömer Hıdır
Alucra:Durmuş Canikli
Görele:Tolga Erener
Bulancak:Kadir Aydın
ESKİŞEHİR İLÇE ADAYLARI:
Alpu:Rafet Demirtaş
Beylikova:Özkan Alp
Günyüzü:Mehmet Remzi Arayıt
Han:Mustafa Pekak
Sarıcakaya:Hüseyin Çam
Odunpazarı:Nedim Öztürk
Tepebaşı:Orhan Soydaş
TRABZON İLÇE ADAYLARI
Yomra: İbrahim Sağıroğlu
Arsin: Erdem Şen
Araklı: Recep Çebi
Sürmene: Fikri Usta
Köprübaşı: Ali Riza Efendioğlu
Ortahisar:A.Metin Genç
Of: Murat Saral
Hayrat: Mehmet Nuhoğlu
Çaykara: Namık Kemal Gedikoğlu
Dernekpazarı: Cevdet Cemal Kansız
Maçka: Koray Koçhan
Akçaabat: Şefik Türkmen
Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz
Vakfıkebir: Muhammet Balta
Beşikdüzü: Metin Kalay
Tonya: Ahmet Kurt
Düzköy: Salih Bakal
Şalpazarı: Necati Selvitop
KONYA İLÇE ADAYLARI:
Selçuklu:Uğur İbrahim Altay
Karatay:Mehmet Hançerli
Meram:Serdar Kalaycı
Ereğli:Ömer Öğer,Özkan Özgüven
Ilgın:H.İbrahim Oral
Beyşehir:İzzet Taşçı
Akşehir:Abdulkadir Oğul
Karapınar:Mehmet Yaka
Sarayönü:Şükrü Tınas
KÜTAHYA İLÇE ADAYLARI:
Pazarlar:Bilal Demirci
Hisarcık:Nihat Helvacı
Altıntaş:Ferit Karabulut
Zafertepe:Arif Teke
Emet:Mustafa Koca
MANİSA İLÇE ADAYLARI:
Şehzadeler:Ömer Faruk Çelik
Yunus Emre:Hayrullah Solmaz
Akhisar:Salih Hızlı
Ahmetli:Ahmet Alan
Kula:Selim Aşgın
Saruhanlı:Hüseyin Yaralı
Turgutlu:Serhat Orhan
Soma:Hasan Ergene
Göredes:Muhammed Akyol
Kırkağaç:Yaşar Gedüz
Köprübaşı:Zafer Mergen
ORDU İLÇE ADAYLARI:
Çatalpınar:Nuhil Kiremitçi
Çaybaşı:Zekeriya Sarıkoca
Fatsa:Hüseyin Anlayan
Gülyalı:Talip Şen
Mesudiye:İsa Gül
Altınordu:Engin Tekintaş
Aybastı:İzzet Gündoğar
Akkuş:İsa Demirci
Çamaş:Mahmut Ayparçası
Perşembe:Selami Çarkçı
İkizce:Kemal Kalyoncu
Kabataş:Yakup Yılmaz
Ünye:Ahmet Arpacıoğlu
Kumru:Ticabi Civelek
Korgan:Sebahattin Bol
Gülköy:Ali Kemal Mert
Gürgentepe:Yener Yalçınkaya
Ulubey:Sait İnan
AFYONKARAHİSAR İLÇE ADAYLARI:
Emirdağ:Cengiz Pala
Sandıklı:Levent Işık
Sultandağı:Metin Kumcu
Dinar:Yaşar Yener Emeksiz
Başmakcı:Şevki Karataş
İhsaniye:Lokman Ekici
Şuhut:Recep Bozkurt
Evciler:Ramazan Bozbaş
Çay:Ali Yakut
Bolvadin:Ceylan Emet
Çobanlar:Salih Alaka
Bayat:Erol Bulut
Sinanpaşa:Murat Karakoyun
BALIKESİR İLÇE ADAYLARI:
Altıeylül: Zekai Kafaoğlu
Ayvalık: Hakan Kayaalp
Balya: Şaban Özel
Bandırma: Recep Şekerci
Burhaniye: Necdet Uysal
Bigadiç: İsmail Avcu
Dursunbey: Ramazan Bahçavan
Edremit: Özkan Kostak
Erdek: Hüseyin Aysan
Gömeç: Kazım Arslan
Gönen: Hüseyin Yakar
Havran: Emin Ersoy
İvrindi: Recai Baytar
Karesi: Yücel Yılmaz
Kepsut: İsmail Cankul
Manyas: Hasan Kahraman
Marmara: Süleyman Aksoy
Savaştepe: Turhan Şimşek
Sındırgı: Ekrem Yavaş
Susurluk: Hüseyin Hızlıoğlu
ÇORUM İLÇE ADAYLARI:
Sungurlu:Selahatin Uzunkaya
Alaca:M.Esat Yılmaz
İskilip:Ahmet Ertekin
Osmancık:Bekir Yazıcı
Oğuzlar:Ali Uyanık
Kargı:Zeki Şen
Mecitözü:Yaşar Kabakcı
Ortaköy:Taner İspir
Boğazkale:Osman Tangazoğlu
Laçin:Erdal Altundaş
Uğurludağ:Kenan Genç
Bayat:Mustafa İnce
KAHRAMANMARAŞ İLÇE ADAYLARI:
Afşin:Mehmet Fatih Güven-Fazlı Aydoğan-Duran Demir
Dulkadiroğlu:Necati Okay
ARDAHAN İLÇE ADAYLARI:
Posof:Bedrettin Çakıcı
Damal:Nevriye Derdiyok
Çıldır:Mehmet Fatih Kılınç
Hanak:Taşdemir Çoban
Göle:Akın İsmailoğlu
DÜZCE İLÇE ADAYLARI:
Gölyaka:Yakup Demircan
Yığılca:Fikret Çıracı
Cumayeri:Recep Tuna
Konuralp:Talip Çabukoğlu
Akcakoca:Cüneyt Yemenici
Kaynaşlı:Osman Usta
Beyköy:Hakan Uykusuz
Gümüşova:Ersoy Gündoğdu
VAN İLÇE ADAYLARI:
Gürpınar:Fuat Atan
Bahçesaray:Muhammed Orhan
Gevaş:Sinan Hakan
Çaldıran:Ferman Yıldırım
Edremit:Abdulhekim Karabıyık
Özalp:Zeki Erbulun
Tuşba:Fevzi Özgökçe
Erçiş:Abdulehad Arvas
Saray:Metin Özarslan
İpekyolu:Abdulmenav Keyifli
Çatak:Emin Babur
MUĞLA İLÇE ADAYLARI:
Menteşe:Mestan Yayman
Seydikemer:Adem Ayat
Milas:Hürol Önder
Bodrum:Mustafa Paşalı
Marmaris:Mehmet Tugay
Yatağan:Mustafa Toksöz
Köyceğiz:Kamil Ceylan
Datça:Mehmet Cennet
Kavaklıdere:Mehmet Demir
Ortaca:Salih Özdemir
BURSA İLÇE ADAYLARI:
Nilüfer:Mustafa Esgin
Harmancık:Mustafa Çetinkaya
Büyükorhan:Hasan Taş
Orhaneli:İrfan Tatlıoğlu
Karacabey:Ali Özkan
Gürsu:Cüneyt Yıldız
İznik:Kağan Mehmet Usta
Yıldırım:Özgen Keskin
Osmangazi:Mustafa Dündar
Gemlik:Refik Yılmaz
Yenişehir:Süleyman Çelik
M.kemalpaşa:Sadi Kurtulan
Kestel:Yener Acar
İnegöl:Ali Nur Aktaş
Mudanya:Kadir Kahraman
Orhangazi:Neşet Çağlayan
KOCAELİ İLÇE ADAYLARI:
İzmit:Nevzat Doğan
Başiskele:Hüseyin Ayaz
Gölcük:Mehmet Ellibeş
Gebze:Adnan Köşker
Körfez:Yunus Pehlivan
Darıca:Şükrü Karabacak
Karamürsel:İsmail Yıldırım
ARTVİN İLÇE ADAYLARI:
Arhavi:Çoşkun Hekimoğlu
Yusufeli:Eyüp Aytekin
Murgul:Hasan Çavuş
Şavşat:Ahmet Öztürk
Ardanuç:Hasan Demirci
Borçka:Aslan Atan
Hopa:Nedim Cihan
KARAMAN İLÇE ADAYLARI:
Ermek:Uğur Sözkesen
Akçaşehir:Hakkı Karaduman
Kazım Karabekir:A.İhsan Alanlı
Ayrancı:Ferhat Erkmen
Sarıveliler:Halil Kulak
Başyayla:Şerafettin Bulgurcu
Sudurağı:Mehmet Ceyhan
Güneyyurt:Celil Yağız
Göktepe:Bayram Şahin
YALOVA İLÇE ADAYLARI:
Armutlu: Mehmet Birkan
Termal: İsmail Atik
Altınova:Metin Oral
Çınarcık:Murat Erdoğan
Esenköy:Özer Kaptan
Taşköprü:Şaban Ertan
Tavşanlı:Kadri Çiçek
Kaytazdere:Tülay Yamaç
Teşvikiye:Ahmet Meydan
Kadıköy:Mehmet Şahin
ISPARTA İLÇE ADAYLARI:
Aksu: Adnan Demir
Gönen: Ahmet Doğan
Güneykent: Fahrettin Gözgün
Atabey: Tevfik Atasoy
Eğirdir: Osman Nuri Özmeral
Gelendost: Mehmet Sezgin
Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak
Uluborlu: Mehmet Uğur Ünverdi
Senirkent: Erol Durmuş
Büyük Kabaca: Ali İhsan Temurçin
Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir
Çarıksaraylar: Özcan Turhan
Yalvaç: Adnan Gemici
Sütçüler: Hüseyin Müftüoğlu
Yenişarbademli: Yaşar Gencer
ERZURUM İLÇE ADAYLARI:
Palandöken:Orhan Bulutlar
Aziziye:Fatih Cengiz
Yakutiye:Ali Korkut
Pazaryolu:Recep Kaplan
Horasan:Önder Genç
Olur:Rüstem Polat
Tortum:Hasan Çakmak
İspir:Osman Çakır
Narman:Ahmet İşleyen
Karayazı:Mehmet Güven
Karaçoban:Sedat Gümüş
Köprüköy:Osman Belli
Oltu:İbrahim Siyrek
Aşkale:Ahmet Yaptırmış
Çat:Şibli Saydın
Hınıs:Mahmut Abiş
Pasinler:Gökay Selçuk
Şenkaya:Görbil Özcan
Tekman:Yakup Doğan
Uzundere:Halis Özsoy
SİNOP İLÇE ADAYLARI:
Ayancık:Ayhan Ergün
Boyabat:Mehmet Hüseyin Maviş
Dikmen:Ahmet Kalafat
Durağan:Ahmet Kılıçaslan
Erfelek:İbrahim Felek
Gerze:Cevat Şensoy
Saraydüzü:Hasan Peker
Türkeli:Mustafa Özcan
ERZİNCAN İLÇE ADAYLARI:
Çayırlı:Murat Demirdöğen
İliç:Ramazan Buran
Kemah:Hüsamettin Şanal
Kemaliye:Mustafa Haznedar
Tercan:Lokman Gültekin
Üzümlü:Hüsnü Işık
Otlukbeli:Vahdet Ercan
Refahiye:Fatih Gök
NEVŞEHİR İLÇE ADAYLARI:
Acıgöl:Ercan Ertaş
Avanos:Mustafa Körükçü
Derinkuyu:Serdar Pala
Gülşehir: Mustafa Dursun
Hacıbektaş: Yusuf Koçak
Kozaklı: Erdoğan Çelik
Ürgüp:Mehmet Aktürk
Sulusaray:Bayram Yılmaz
Karapınar:Mustafa Tiftik
Nar:Ali Erdoğmuş
Tatlarin:Hilmi Biltekin
Yazıhüyük:Cengiz Çavdar
Kaymaklı:Halit Elma
Göre:Mustafa Topçu
Kavak:Celal Yiğit
Kalaba:Mustafa Köroğlu
Çalış:Alparslan Özer
SAMSUN İLÇE ADAYLARI:
Atakum:İshak Taşçı
İlkadım:Erdoğan Tok
Canik:Osman Genç
Havza:Murat İkiz
Asarcık:İbrahim Yüce
Salıpazarı:Halil Akgül
Tekkeköy:Hasan Togar
Çarşamba:Hüseyin Dündar
Kavak:Salih Çelik
Ondokuzmayıs:Osman Topaloğlu
Bafra:Zihni Şahin
Vezirköprü:Sadık Ediz
BİTLİS İLÇE ADAYLARI:
Adilcevaz:Necati Gürsoy
Tatvan:Abdulbari Kocakaplan
Güroymak:Hüseyin Mutlu
Hizan:Arif Taylan
Mutki:Vahdettin Barlak
Gölbaşı:Hikmet Kardaş
Aydınlar: İbrahim Ergün
Günkırı: Şeref Sencer
Ahlat: Mümtaz Çoban
BATMAN İLÇE ADAYLARI:
Hasankeyf:A.Vahap Kusen
Kozluk:Veysi Işık
Sason:Muzaffer Arslan
Beşiri:Sait Karabulut
Gerçüş:Şeyhmus Ekmen
Balpınar:Hüseyin Geylani
Yücebağ:Abdullah Bil
İkiköprü:Ali Kıyanç
DİYARBAKIR İLÇE ADAYLARI:
Kayapınar:Zülküf Güneli
Hazro:Faruk İncel
Sur:Abdurrahman Kurt
Çüngüş:Zübeyir Arslan
Bağlar:Alaettin Parlak
Yenişehir:Sebgetullah Seydaoğlu
Dicle:M.Faysal Ensarioğlu
Silvan:Hüseyin Gündoğdu
Çınar:M.Ali Arzu
Bismil:Ali İhsan Merdanoğlu
Kulp:Mesna Şimşek
Eğil:Sebahattin Umay
Ergani:Vahit Güvensen
Çermik:Mehmet Akdağ
GAZİANTEP İLÇE ADAYLARI:
Oğuzeli:Süleyman Akgün
Nizip:H.Fevzi Akdoğan
Karkamış:Nuh Kocaaslan
Yavuzeli:M.Kemal Sakaroğlu
Şahinbey:Mehmet Tahmazoğlu
Şehitkamil:Rıdvan Fadıllıoğlu
Araban:Mehmet Özdemir
Islahiye:Kemal Vural
Nurdağı:Hasan Dilek
ÇANKIRI İLÇE ADAYLARI:
Kızılırmak:Bayar Soysal
Yapraklı:Hasan Avşar
Kurşunlu:Ruhi Şeker
Şabanözü:Ali Çapçı
Orta:Recep Koçak
Korgun:Halil Öz
Eldivan:Hüseyin Kantaş
Atkaraçalar:Rıfat Altıntop
Ilgaz:Halit Uğurlu
Çerkeş:Mehmet Kiraz
AĞRI İLÇE ADAYLARI:
Eleşkirt:Nuri Çelik
Patnos:Cem Akbay
Hamur:İsmail Kaya
Doğubeyazıt:Hikmet Şahin
Tutak:Bülent Osmanağaoğlu
ZONGULDAK İLÇE ADAYLARI:
Devrek:Mustafa Semerci
Alaplı:Nevzat Çimenoğlu
Kozlu:Akın Kaymak
Gökçebey:Vedat Öztürk
Çaycuma:Mithat Gülşen
Kilimli:Ümit Velioğlu
AYDIN İLÇE ADAYLARI:
Bozdoğan: Ali Erkut
Buharkent: Mehmet Erol
Çine: Celalettin Kocamaz
Didim: Ufuk Döver
Efeler: Yalçın Pekgüzel
Germencik: Fuat Öndeş
İncirliova: Kazım Günaydın
Karacasu: Kutsi Küçükyörü
Karpuzlu: Hilmi Dönmez
Koçarlı: Abdullah Arıcı
Köşk: Rıfat Kadri Kılınç
Kuşadası: Engin Berberoğlu
Kuyucak: Metin Ertürk
Nazilli: Mustafa Acar
Söke: Metin Yavuz
Sultanhisar: Ertegün Ünal
Yenipazar: Zafer Savcı
SİVAS İLÇE ADAYLARI:
Zara:Ahmet Pala
Şarkışla:Turgay Oğuz
Gemerek:İrfan Sağırkaya
İmranlı:M.Ali Dursun Yurttaş
Yıldızeli:Selim Bas
Altınyayla:Necmettin Mermer
Suşehri:Fazlı Yüksel
Gürün:Mehmet Aktaş
Koyulhisar:Eyüp Ayın
MARDİN İLÇE ADAYLARI:
Artuklu:Serdar Yay,Mehmet Çakmak
HATAY İLÇE ADAYLARI:
Kumlu:İbrahim Paç
Payas:Bekir Altan
Defne:Volkan Özkaya
Yayladağ:Mehmet Kalkan
İskenderun:Mehmet Dönmez
BURDUR İLÇE ADAYLARI:
Bucak:Ramazan Ayaz
YOZGAT İLÇE ADAYLARI:
Boğazlıyan:Hamdi Erdal
Sorgun:Ahmet Şimşek
Şefaatli:Zeki Bozkurt
Akdağmadeni:Suphi Taştan
Yerköy:Kadir Yılmaz
TOKAT İLÇE ADAYLARI:
Artova:Abdullah Öztürk
Turhal:Ali Gözen
Zile:Lütfi Vidinel
Niksar:Salih Ünsal
Yeşilyurt:Kazım Misafir
RİZE İLÇE ADAYLARI:
Fındıklı:Adnan Özbalaban
Çamlıhemşin:Osman Haşimoğlu
İkizdere:Hasan Köseoğlu
Hemşin:Kazım Bekar
Güneysu:Halil Turan
Çayeli:Atilla Esmen
İyidere:Ahmet Mete
Pazar:Ahmet Basa
Ardeşen:Hakan Gültekin
Derepazarı:Yakup Samangül
Kalkandere:Nihat Çolak
ADIYAMAN İLÇE ADAYLARI:
Çelikhan:Mustafa Bulut
Gölbaşı:Yusuf Özdemir
Kahta:Yusuf Turanlı
MALATYA İLÇE ADAYLARI
Arapgir:Haluk Cömertoğlu
Arguvan: Vahap Doğan
Darende:Süleyman Eser
Doğanşehir:Vahap Küçük
Kuluncak:Mehmet Boyraz
Hekimhan: Kemal Deniz
Doğanyol: Recep Gülbey
Akçadağ:Ali Kazgan
Battalgazi:Murat Nalçacı, İlhan Geçit, Selahattin Gürkan, Eyüp Sağlam
Yeşilyurt: Hacı Uğur Polat, Hasan Atay, Vahap Erdem, Hasan İşlek
Yazıhan: Nevzat Öztürk
Pütürge:Çetin Akköse
Kale:Murat Koca