Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
04:26
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:53
Yatsı
21:21

Sakarya’da MHP’liler Erdoğan’a oy verir mi?

Haberler/KULİS
19.03.2018
Haberi Yazdır
Sakarya’da MHP’liler Erdoğan’a oy verir mi?

AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakı yapmamasının ardından, bununla ilgili yasal düzenlemeler TBMM’den geçti. Ardından günler sonra MHP lideri Devlet Bahçeli, 12.Olağan Kurultay’da Cumhur ittifakıyla ilgili bir kez daha net mesajlar verdi.

MHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bir kez daha vurgulayan Bahçeli,  “Bizim ülkülerimizin fiyatı yoktur. Karşımızda beka düzeyindeki tehditler artıyor ve yaygınlaşıyorken sorumluluktan kaçamazdık, duruşumuzu bozamazdık, işbirliği ve uzlaşmaya kulak tıkayamazdık. Milliyetçi Hareket Partisi şühedaya vefanın ocağıdır. Giderek ağırlaşan terör saldırıları, yeni boyutlar kazanan milli güvenlik tehditleri, yaşanan ihanet ayaklanmaları, milli bekanın ölümcül tehlikelerle karşı karşıya olduğunu bütün çıplaklığıyla gözler önüne serdi. Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır.CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD, DHKP-C ve küresel cinayet şebekesinden müteşekkil ihtilaf ve ihanet bloku cumhurun karşısında tel tel dağılacak, kaybetmekten başka seçeneği olmayacaktır. Cumhurbaşkanı Seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek ittifakın önemine değindi

Bahçeli'nin bu sözleri, 2014 ve sonrasında yaşanan süreçte olanları hatırlattı. Özellikle MHP’nin CHP ve HDP ile neden hükümet kurmadığı eleştirilerine ise Bahçeli kritik bir sözle deyim yerinde ise cevap verdi: “CHP’nin Çin malı başbakanlık teklifini kabul etmiş olsaydık, HDP’yi yanımıza yöremize kazara alıp FETÖ’nün tuzağına düşseydik, bilinsin ki, Türkiye iç savaşa sürüklenecek, bekamız hepten, tümden çökecek, çürüyecekti.Düşman evin içine girecek, kaleyi içten yıkacaktı.Bunu yapamazdık, böyle bir vebale ortak olamazdık, nitekim Allah’a çok şükür ki olmadık.Milletin vermediği başbakanlık görevini başka kapılarda dilenerek arayamaz, alamaz, buna tenezzül dahi etmez, edemezdik” dedi

Her şey çok net ve kritik. Nelerin nasıl atlatıldığı, bugünlere nasıl gelindiğinin aslında bir özeti.

Bugüne gelirsek AK PARTİ-MHP ortaklığı işliyor.

Teşkilatlara ve teşkilatın tüm mensuplarına büyük işler düşüyor. Herkesin merak ettiği tek bir konu var?

MHP’liler Erdoğan’a oy verir mi? İttifakı destekler mi?

Sakarya’daki milliyetçi, ülkücü hareket davaya inancı ve lidere sadakat şiarıyla bugünlere gelmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bazen çok kızılsa da uzun vadede anlaşılmıştır ki; Önce Ülkem demiştir.

Sakarya’daki ülkücüler yani MHP’lilerin adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.  AK Parti tabanı ve MHP tabanı inançları gereği aynı eksendedir. Fikir, davranış, hedefleri aynıdır. Ciddi manada sağ parti uyumu vardır.

Müslüman Türk milletinin bekası için MHP’nin varlığı tartışılmazdır.Bu yüzden MHP’liyim diyen bu davanın içinde kendini gören her ülkücünün adayı artık Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunun aksini söyleyenler, buna nifak sokmaya çalışanlar elbette olacaktır.

 

Burada AK Parti ve MHP teşkilatları bence çok dikkatli olmalıdır. AK Parti ülkücülerin oyunu almak yani ittifaka destek bulmak için MHP’nin işine asla karışmamalıdır. Ülkücülerin rotasını sadece MHP’nin lideri belirler.  Bu ince çizgiye çok dikkat edilmelidir.

Cumhur ittifakını anlatmak Sakarya’da çok zor olacaktır.

Geçmişte yaşananlar hep ısıtılıp ısıtılıp, gündeme gelecektir. Bu tezgahları boşa çıkarmak için, parti genel merkezlerinin politika ve rotalarının dışına çıkılmamalıdır.

Sakarya’da ülkücüler Erdoğan’a oy verir mi? Evet verir.

AK Parti yüzde 69+MHP yüzde 12 ile Recep Tayyip Erdoğan’a Sakarya’dan yüzde 78-80 bandında oy çıkar.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın