Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:37
Öğle
13:00
İkindi
15:18
Akşam
17:39
Yatsı
19:05
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Sakarya Kariyer Günleri başlıyor

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eket Fuarcılık işbirliğinde gerçekleştirilen “Sakarya Kariyer Günleri” programı, 15-16 Mart tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor salonunda yapılacak.

Haberler/GÜNCEL
14.03.2018
Haberi Yazdır
Sakarya Kariyer Günleri başlıyor

Kariyer Günleri etkinliği 15 Mart Perşembe günü Saat 09.00 da Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans salonundaki açılış programıyla başlayacak. Program daha sonra Kariyer Günleri etkinliğinin yapılacağı Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi salonundaki fuar alanının ziyaret edilmesiyle devam edecek.

 Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eket Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen “Sakarya Kariyer Günleri” programına, Türkiye genelinden 50 Üniversitenin katılması bekleniyor.

 Fuarda, Üniversitelerin stantları yer alacak. İki gün sürecek etkinliğe Sakarya Merkez ve İlçelerdeki özel ve devlet okullarında eğitim-öğretim gören 12. Sınıf Öğrencileri ve Rehber Öğretmenleri katılacak.

 Lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteleri tanımalarının amaçlandığı kariyer günleri etkinliğinde ayrıca alanında uzman kişilerce iki gün boyunca 12 sınıf öğrencilerine yönelik; “Üniversiteye Girişte Yeni Sistem ve Adayın Rolü”, “Üniversiteye Geçişte Yeni Sistem YKS ve Yenilikleri”, “Başarıya Giden Yolda Beyni Etkin Kullanmak”, “Doğru Tercih”, “Üniversiteli Olmak”, “Sınavdır Geçer”, “Yükseköğretime Geçişte Ben De Varım”, “Kariyer Planlama”, “Meslek Seçimi”, “Kariyer Yolunda Doğru Adımlar” başlıklı seminerler verilecek.

 Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için her yıl gerçekleştirilen Kariyer Günleri Fuar Etkinliklerinde, öğrencilerimize meslek seçimi ve üniversite tercihlerinde rehberlik etmek ve onları bilgilendirmek amaçlanmaktadır.

 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın