https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:24
Öğle
13:01
İkindi
16:49
Akşam
19:54
Yatsı
21:23

Sakarya'dan dünyaya açılan kapı: Gizem Frit

Türk Bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak istediklerini söyleyen Gizem Frit Genel Müdürü Veysi Küçük, Sakarya'da yatırım yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Küçük ekonomik büyümeye rağmen Sakarya'da sosyal hayatın eksikliğine vurgu yaptı

Haberler/EKONOMİ
18.10.2018
Haberi Yazdır
Sakarya'dan dünyaya açılan kapı: Gizem Frit

ADATAVİR.COM HABERİ

Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Gizem Frit Fabrikasının yönetimi Sapanca'da bir otelde basın toplantısı düzenledi. Fabrikanın Genel Müdürü Veysi Küçük,  Gizem Frit'in çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. 

Her geçen gün büyüdüklerini anlatan Küçük, " Büyümemizin büyük bir çoğunluğu da Çin'den gelmeye devam ediyor. Şirket büyüdükçe yurtdışına yatırım yapma ihtiyacı çıkıyor. Sadece Türkiye'den üretip bütün dünyaya sataraktan dünyada ki liderliğinizi korumanız çok mümkün değil. Bunun için güçlü olduğumuz Amerika ve Çin gibi pazarlarda yatırım yapmaya devam edeceğiz. Geçen sene aralık ayında aldığımız şirketi yaklaşık yüzde 15 oranında büyüttük. Türkiye'de de yine yüzde 15 civarında Pazar payına geldik. Hem ülkemize bilgi birikim anlamında, teknoloji anlamında katkılar sağlarken hem de bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırmaya devam ediyoruz" dedi

Üniversitelerle işbirliği yaptıklarını anlatan Küçük, " Sabancı Üniversitemizle bir akademi projemiz var. Hem nitelik olarak hem nicelik olarak insan kaynakları açısından büyümeye devam ediyoruz" dedi

Yaşanan ekonomik sorunlara değinen Küçüki " Bizim müşterimiz bizim için önemli. Biz ciddi ihracat yapan bir firmayız ama iç piyasada da hala ürünlerimizi kullanan var. Bunlara destek olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sakarya'da yatırım yapmaktan ve burada olmaktan çok mutlu olduklarını anlatan Küçük, "Sakarya dağları, denizi, gölü ve yeşiliyle bence İsviçre'den farksız bir durumda. Bu kentte her imkan var. Sakaryalılar bu güzelliklerin kıymetini bilmelidir. Ekonomik büyümeye parelel olarak kentte sosyal hayatında gelişmesi gerekiyor. Bu konuda bir eksiklik var. Bunun dışında her şey çok güzel. Eskişehir'de öğrencilerimizi buraya çekemiyoruz. Gelmek istemiyorlar. Sosyal hayatı ekonomiye parelel geliştirmemiz gerekiyor" dedi

GİZEM FRİT FİRMA PROFİLİ 

 1979 yılında, Adapazarı Göktepe’deki fabrikasında ilk üretimini gerçekleştiren Gizemfrit, bugün Sakarya’nın Hendek ilçesinde 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 30.000 m2'si kapalı toplam 60.000 m2’lik modern ve son teknolojiyle donatılmış tamamen otomatik tesislerinde, seramik, emaye ve yapışmaz kaplamalar olmak üzere 3 farklı ürün grubunda, toplam 100’den fazla çeşitle üretimini her geçen gün arttırarak sürdürmektedir.2015 yılı itibariyle Akkök Şirketler Grubu’na dahil olan Gizemfrit’in ürünleri; fırın, termosifon, mutfak gereçleri, alüminyum, döküm, seramik karo, vitrifiye, porselen, medikal porselen ve cam gibi malzemelerin, dekoratif ve koruma amaçlı olarak kaplanmasında kullanılmaktadır. Tüm ürünler çevre dostu olduğu gibi seramik, inşaat, emaye, beyaz eşya sektörlerinde kullanılan ürünler hijyen ve temizlik açısından da insan sağlığına herhangi bir zarar vermemektedir.

Emaye ve seramikte Türkiye’de %70 civarındaki pazar payına sahip olan Gizemfrit, yılda 132.500 tona çıkan üretim kapasitesi, 350 çalışanı, 1000 kişiye varan dolaylı istihdamı, 5 kıtada yer alan 55 ülkedeki müşterileri, 50 milyon dolara yaklaşan ihracatı ve emaye de %13 global pazar payı ile dünyanın en büyük 2.üretici firması olup, sektörünün lideri konumundadır. Türkiye’nin en büyük bor ürünleri tüketen firması olan Gizemfrit, ayrıca dünyanın pil dışı en büyük lityum kullanıcılarındandır.

Gizemfrit tesisleri, bünyesinde barındırdığı son teknoloji ile donatılmış olan üst düzey Ar-Ge ve kalite kontrol laboratuvarları ile her türlü mineral ile inorganik yapıyı test ve analiz edebilecek teknik yeterliliğe sahiptir.
Kurulduğu günden bu yana, inovatif ve özel ürünleriyle üretim mükemmeliyetini yakalayan Gizemfrit, sektörde kalıcılığını pekiştirip, dünya liderliğine bir adım daha yaklaşarak İspanya’da faaliyet gösteren Megacolor firmasını 2018 yılı itibariyle bünyesine katmıştır. Seramik sektörüne yön veren Castellon bölgesinin en önemli oyuncularından biri olan Megacolor, inkjet mürekkebi ve pigment üretimi gerçekleştirirken Çin ve Meksika’da da iştirakleri bulunmaktadır. Seramik sektöründe büyük yankı uyandıran işbirliği ile Gizemfrit küresel liderlik hedefine her geçen gün daha emin adımlarla yürümektedir.

Sakarya ve Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları içinde yer alan Gizemfrit’in ihracat yaptığı ülkelerin başında ise, Almanya, Avustralya, ABD, Çin, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Mısır, Hong Kong, Ukrayna, Ürdün, Fas ve Fansa gelmektedir.

​Üretimde kaliteyi ve çeşitliliği en uygun fiyatlarla müşteri memnuniyetinden taviz vermeden sağlayan Gizemfrit, başarısını daimi kılmak için sürekli bir çalışma içerisindedir.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın