Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
05:35
Öğle
13:12
İkindi
16:34
Akşam
19:14
Yatsı
20:33
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15
https://www.littlecaesars.com.tr/

CHP'liler güvenmediği Kılıçdaroğlu'na nasıl oy isteyecek?

CHP'li Isır'ın kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylediği, 'Taban güvenmiyor ve umutsuzluk' sözleri sonrasında herkes şunu merak ediyor. Kendi tabanının güvenmediği Kılıçdaroğlu'na halktan nasıl oy isteyecekler?

Haberler/KULİS
02.03.2018
Haberi Yazdır
CHP'liler güvenmediği Kılıçdaroğlu'na nasıl oy isteyecek?

CHP'de son zamanlarda herkesin merak ettiği bir soru var. CHP İl Başkanlığına seçilen Erdoğan Isır ve Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ile il kurultay delegeleri, CHP kurultayında Muharrem İnce'yi desteklemişti. 

Buraya kadar parti içi demokrasinin mihenk taşı olarak bilinen CHP yine bunu bir kez daha Türkiye'ye kanıtladı. 

Ancak mevcut başkan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden göreve seçilmesiyle kafalarda bazı soru işaretleri oluşmuştu.

Öyleki Isır kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nun rakibini destek verdiği açıklamasında şunları söylemişti; "CHP’nin hem tabanına hem de sokaktaki insana umut olması için yenilenmesi konusunda Genel Başkan adayımız Muharrem İnce ile her konuda hemfikiriz. CHP’nin kurucu felsefesini bir kenara atmadan yeni şeyler söylenmesi lazımdır. Sağa açılma girişimleri, laikliği bir kenara bırakalım gibi söylemler parti tabanında insanları kırdığı gibi güvenirliliği yitirmiştir. CHP Sakarya İl kongresinde CHP üyelerine vermiş olduğumuz söz vardı. Bizde bu sözü yerine getirmek için ’değişim, yenilenme’’..." 

2019 seçimleri  için CHP'nin iktidara gelmesi noktasında Sakarya'da çalışacak olan Isır ve ekibinin, umut görmedikleri, güvenilir bulmadıkları Kemal Kılıçdaroğlu'na nasıl oy isteyeceği merak ediliyor. 

 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın