Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Sakarya'daki anket oyunu Erdoğan'ı kızdırdı

AK Parti'nin Sakarya'da 2 firma ve 1 özel ekibe yaptırdığı anketlerde belediye başkanlarıyla ilgili farklı farklı sonuçları çıkması AK Parti Genel Merkezini harekete geçirdi.

Haberler/KULİS
14.02.2018
Haberi Yazdır
Sakarya'daki anket oyunu Erdoğan'ı kızdırdı

AK Parti'de Genel Merkez tarafından yaptırılan anket çalışmalarının manipüle edilmesi ortalığı karıştırdı. Edinilen bilgilere göre AK Parti genel merkezi tarafından iki ayrı şirkete Sakarya'da yaptırılan anketlerde farklı sonuçlar çıkması, kafaları bulandırdı.

Sonuçları inceleyen AK Parti genel merkez iki ayrı anket şirketinin çok çok farklı veriler sunması karşısında şaşkına döndü. 

Bunun üzerine iddiaya göre bir kez daha anket yaptıran ve bu anket firmalarını yakın takibe alan genel merkez, çok farklı bir taktik yürüterek kurduğu özel ekibe 3.bir anketi yaptırdı. Bu kezde yine 3 anketin sonucu birbirinden çok farklı çıktı. 

Kim Cumhurbaşkanı olsun? AK Parti'ye oy verirmisiniz? 2019 seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz? Yerel seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz? gibi sorularda anket firmalarının sonuçlarında farklılık gözlenmedi.

Ancak belediye başkanlarıyla ilgili yapılan anketlerdeki tutarsızlık genel merkezin gözünden kaçmadı. Bunun üzerine şüphelenen AK Parti genel merkezi, belediye başkanları tarafından anketlerin istedikleri şekilde yönlendirildiği sonucuna ulaştı. 

Anket firmalarının yaptıkları anketleri, belediye başkanlarının istediği sonuca bağladığı gerçeğine ulaşan AK Parti genel merkezi manipülasyon yaparak anket sonuçlarında kendini birinci gösteren belediye başkanlarını uyardı. 

AK Parti genel merkezi firmalara anket yaptırmaktan vazgeçerken, özel bir ekibin artık bu işte görevlendirileceği bildirildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği ve kamuoyunu nabzını ölçerek buna göre adım attığı biliniyor. 

Yorumlar 1
Talip 14.02.2018 21:22:40
Umarım sonunda büyükşehir ve merkez belediye başkanları değişir de Sakarya'nın Serdivan dan ibaret olmadığı anlaşılır.