Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:35
Öğle
12:58
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:04
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Sağlıkta katkı payı emeklileri mağdur ediyor

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, kıt kanaat geçinen birçok emekliyi, sağlıktaki katkı payları nedeniyle ay sonunu zor getirdiklerini ifade etti.

Haberler/GÜNCEL
14.03.2018
Haberi Yazdır
Sağlıkta katkı payı emeklileri mağdur ediyor

TÜED Genel Merkezi'nde düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın açılışında, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiklere başarı dileyerek başladı.

Emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verilmesini ilk kez gündeme getirdiklerini vurgulayan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün "Bugün milyonlarca emeklinin cebine banka promosyonu girmemişse bunda TÜED'in büyük payı vardır." diye konuştu.

Emeklilerin, toplumun gelir düzeyi en düşük kesimlerinin başında geldiğini dile getiren Ergün, şöyle konuştu:

"Çalıştıkları dönemlerde yüksek oranlarda genel sağlık sigortası primi ödeyen emeklilerimiz için sağlıkta katkı payları, üstlenilemez bir yüke dönüşmüştür. Bu şartlarda, bin lira aylık alan bir emeklinin, değil özel bir hastaneden, devlet hastanesinden bile hizmet alması olukça zorlaşmıştır. Yaşı itibarıyla sağlık hizmetlerinden sıkça yararlanması gereken emeklilerimiz, hem kendileri hem de bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için katkı payı ödüyor. Kıt kanaat geçinen birçok emeklimiz, sağlıktaki katkı payları nedeniyle ay sonunu zor getiriyor."

Emeklerin sağlık hizmetlerindeki katkı paylarından muaf tutulmasını talep eden Ergün, bunun, sosyal devlet ve sosyal güvenliğin bir gereği olduğunu söyledi.

Kaynak:Star

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın