Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 34° Adapazarı
Sabah
03:31
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:39
Yatsı
22:27

Özkoç: 2023 seçimleri sıradan bir seçim olmayacak

Eski ve yeni belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan CHP Milletvekili Engin Özkoç, "Önümüzdeki seçimler sadece sıradan bir seçim olmayacak, karşı devrimin başarılı olacağı ya da olmayacağı bir seçim olacak." dedi.

Haberler/SİYASET
27.09.2019
Haberi Yazdır
Özkoç: 2023 seçimleri sıradan bir seçim olmayacak

CHP'li eski ve yeni belediye meclis üyeleri dün Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Başkanı Yalçın Karabağ'ın da katıldığı toplantıda bir araya geldiler.

Gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Parti meclis üyesi Ayça Taşkent, belediye meclis üyeleri, CHP'de görev yapmış birçok isim ve Eğitim-Sen Başkanı Ali Yavuz Köse toplantıya katıldı.

Genel Başkan Yalçın Kocabıyık, Meclis Üyeleri Birliği’nin kuruluş sürecini anlatırken bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kocabıyık ayrıca ”Biz herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi değiliz” diye konuştu

"ÖRGÜTLÜ OLMAK TÜRKİYE'DE ÇOK ÖNEMLİ"
Örgüt olmanın Türkiye'de çok önemli olduğunu vurgulayan CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Bugün böyle bir toplantıda hasta yatağından kalkıp hala dimdik aramızda oturuyorsa kendisini yürekten teşekkür ediyorum. Örgütlü olmak Türkiye'de çok önemli. Dünya'da bugün başarıya ulaşmış bütün ülkeler, sivil toplum örgütleri çok güçlü oluyor ülkeler. Bunlar ne kadar örgütlüyse ülkenin geleceğiyle ilgili o derece kaygı duyan insanlardır. Onlar sadece kendi geleceklerini düşünmüyorlar. Aramızda Sapanca'dan çok genç belediye meclis üyeleri var, daha önceden de çok büyük hizmetler yapmış belediye meclis üyeleri var. Her biri aslında kendi hayatımızda ve ailemizden ayrı olan, bu ülkenin geleceği için hizmete yola çıktılar. Onlar ülkenin geleceği için verdikleri mücadelede sürekli olarak bu örgütlülüğü muhafaza ederek bu mücadeleyi gerçekleştirdiler. Görevleri bitince Sayın başkanımızın ifade ettiği gibi sanki görev bitince anlayışta bitmiş gibi durumla karşı karşıya kalıyorlar. İşte bunu sürdürecek olan örgütlülüktür." diye konuştu.

"KADINIMIZI GÜÇLENDİRMEK ZORUNDAYIZ"
Özkoç, "Bütün gençlerin ve kadınların katılımcı olmasını ve bir siyasi partinin en başındaki insanlar çok ahlı. Eğer gençler ve kadınlar gerçekten siyasette katılımcı olurlarsa o zaman gerçek anlamda bir demokrasi söz konusudur. Kongre delegelerini seçerken yaptığımız üyeler bu partinin aktif üyeleri mi olsun yoksa sadece bana oy veren üyeler mi olsun anlayışı öne çıkınca bu sefer insanlar kendi çevrelerindeki insanları partili olsun partisiz olsun hizmete bakmadan sadece üye yapıp ondan sonra da delege çıkıp daha sonra da söz sahibi olma arzusu içinde yaşadılar. Buna tedbir almak amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dedi ki gerçekten üyeyle yapalım ama üyemiz 1-CHP'li olsun, 2-partiye gidip gelen biri olsun. Partinin hisselerini bilen, partinin toplantılarına katılan, vakit ayıran, eğitim alan insanlar aktif üye olsunlar. Ama hiç kimseyi bunun dışında tutmayalım diye diğer arkadaşlarımızda üye olsunlar ama seçme ve seçilme hakkında sahip olanlar bu aktif üyelerde oluşacak. Daha önceden bunun üzerinde şikayetçi olan delegeler malesef oy çokluğuyla bunu reddetti. Şimdi kadınımızı seçtirmek, erkeğin egemen olduğu bir dünyada mümkün olmaz. Siyasette, hayatta güçlü olanlardır. İlk önce kadınımızı güçlendirmek zorundayız. Onun yarışında eşit koşulları sağlamamız gerekiyor. Eğer eşit koşulları sağlamazsak o zaman kadın malesef geri planda kalıyor." dedi.

Bugüne kadar mücadele içerisine girip eşit koşullarda yarışmadıkları için geride kalan kadınlara gözleriyle şahit olduğunu söyleyen Özkoç,"Eğer bugün TBMM'de onlar olsaydı biz çok daha güçlü olurduk. Ama eşit koşulları onların önüne sürmeyince onlar bu koşullarda maalesef geri planda kalıyorlar, bu doğru bir şey değil. İnşallah önümüzdeki dönemde değerli başkanımızın ifade ettiği gibi o oy potansiyelini ve seçilme potansiyelini eşit hale getirecek hatta mümkün hale getirecek az önce ifade ettiğim gibi tedbirleri ve kararları alınır." dedi.

Önümüzdeki seçimlerin sıradan bir seçim olmayacağının altını çizen Özkoç, "Görüyorum bu gidişat onu gösteriyor. Gerçekten demokrasi yönünde önemli atılımlar yapacak, getirdikleri yama yargılarla darbe hukukundan kurtulmayan anayasayla bunu başarmak mümkün değil. Geriye tek bir şey kalıyor; karşı devrimi gerçekleştirmek. Her örgütlülüğün uyanık olması, birlikte hareket ediyor olması ve mücadele ediyor olması çok önemli. Bu önümüzdeki seçimler 2023 yılında sadece sıradan bir seçim olmayacak, karşı devrimin başarılı olacağı ya da olmayacağı bir seçim olacak. Bu yüzden hep birlikte bunun karşısında durabilmek için mücadele etmeliyiz.” diye konuştu.

Toplantıya katılanların soru cevap ve düşüncelerini ifade ederek konuşma yapılan toplantı 2 saat sürmesinin ardından sona erdi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın