Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 18° Adapazarı
Sabah
06:04
Öğle
13:16
İkindi
16:21
Akşam
18:54
Yatsı
20:13
http://sakaryaradyomega.com/

Orhan Cami eski haline dönüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kısım cemaatin isteği üzerine Orhan Cami bahçesinde çalışma başlatılacağı belirtilmişti. Edinilen bilgilere göre, Orhan Cami bahçesinin yeni düzenlemeyle eski duvarlı halini andıran görünüme geri döneceği öne sürüldü.

Haberler/GÜNCEL
12.09.2019
Haberi Yazdır
Orhan Cami eski haline dönüyor

Orhan Camii Meydan Projesi çalışmaları kapsamında Zeki Toçoğlu döneminde Orhan Cami'nin duvarları yıkılmış, daha modern ve geniş bir alan hayata geçirilmişti.

Orhan Cami'nin bahçesinde yer alan duvarların yıkılmasıyla elde edilen meydan, çevredeki bir kısım çay ocaklarının alanı düzensiz kullanımıyla vatandaşların tepkisine neden olmuş, meydandaki masa, sandalye ve tabure gibi malzemeler 
kaldırılmıştı. Söz konusu meydandaki çay ocaklarının önlerine çiçekler konularak alana sınırlama getirilmişti.

ORHAN CAMİ BAHÇESİNE ÖNLEM
Büyükşehir Belediyesi'nin Orhan Cami Meydanı'nda çay ocaklarına getirdiği düzenlemenin ardından, bir kısım cemaatin isteği üzerine bu kez cami bahçesi için de çiçeklerle önlem alınacağı öğrenildi. 

CAMİ BAHÇESİ ESKİ DUVARLI HALİNE DÖNÜYOR
Söz konusu yeni düzenlemeyle cami bahçesinin yaya yolu ile daha yüksek çiçeklerle ayrılacağı belirtilirken, düzenlemeyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Orhan Cami bahçesinin eski duvarlı halini andıran görünüme geri döneceği öne sürüldü.

Orhan Cami etrafının yüksek çiçek ve çitlerle çevrilmesi durumunda vatandaşlar yaya yolunda ve meydandaki kaldırımlarda yürümekte zorluk çekecek.

Bir kısım cemaatin isteğine göre şekilleneceği belirtilen Orhan Cami bahçesinin yeni düzenlemeyle nasıl bir görünüme kavuşacağı merakla bekleniyor.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın