Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
05:35
Öğle
13:12
İkindi
16:34
Akşam
19:14
Yatsı
20:33
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15
https://www.littlecaesars.com.tr/

Onun Sakaryalı'ya yaptığını elin Japon'u bile yapmadı!

Toyota'da görev yaptığı süre içinde işçilere eksik mesai ödenmesinde başrol oynayan, işçi haklarının geriye giderek Toyota'da çalışma şartlarını zorlaştıran, düşük ücreti hayata sokan Orhan Özer'in adı şimdi yerli oto CEO'su olarak geçiyor.

Haberler/KULİS
03.03.2018
Haberi Yazdır
Onun Sakaryalı'ya yaptığını elin Japon'u bile yapmadı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek CEO transferi için çalışmalar yapıldığını açıkladı. Uluslararası bir otomotiv firmasında yönetici olarak çalışan isimle kurulan temasın olumlu bir şekilde ilerlediğini açıklayan Özlü, söz konusu ismin zarar görmemesi için şimdilik açıklanmadığını söyledi.

O ismin 21 yıl boyunca TOYOTA fabrikasında görev yapan ve 2010-2016 yılları arasında Toyota CEO'su olan Orhan Özer olup olmadığı merakla beklenmeye başladı. 

Özer yerli otomobil fabrikasının Sakarya'ya kurulması içi oluşturulan kurulda aktif görev almış çeşitli raporlar hazırlanmıştı. 

Buraya kadar herkesin hem fikir olduğu ve kariyeriyle dikkat çeken Özer'in görev yaptığı süre içinde Toyota'da işçi haklarının geriye gittiği iddiaları da gündeme geldi.

Bir zamanlar gıpta edilen, herkesin çalışmak için sıraya girdiği o fabrikada şimdi mezuniyet derecesine bakmadan herkesi işe almaları, çalışma şartları ve benzeri konularında sürekli ortaya atılan iddialar Özer'in CEO olarak göreb yaptığı o dönemi kapsıyor. 

Özer'in görevini yeni CEO Kato'ya devretmesinin ardından, işçilere eksik ödeme yapıldığı tespit edilmiş ve Kato işçilerin eksik hakları Japon Kato döneminde teslim edilmişti. 

Japon CEO'ların olduğu dönemlerde böyle sıkıntıların olmadığına da dikkat çekildi

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın