Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 20° Adapazarı
Sabah
04:27
Öğle
13:02
İkindi
16:48
Akşam
19:52
Yatsı
21:20

Öğretmenleri, Şehit Ahmet Baş için toplandı

Karasulu Şehit Uzman Çavuş Ahmet Baş’ın öğretmenleri ve Karasulu eğitimciler, Baş’ı mezarı başında ziyaret etti. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Şehit Ahmet Baş ve tüm şehitler için dua edildi.

Haberler/GÜNCEL
17.04.2018
Haberi Yazdır
Öğretmenleri, Şehit Ahmet Baş için toplandı

Ağrı Doğubayazıt’ta 14 Nisan Cumartesi günü girilen çatışma sonrası şehit olan Ahmet Baş, Pazar günü düzenlenen askeri tören ile Karasu Kuzuluk Mezarlığı’nda toprağa verilmişti. Gün boyu kabri başında gerçekleşen ziyaretlerin ardından bir ziyaret de Baş’ın öğretmenleri ve Karasu’da görev yapan eğitimcilerden geldi. 16 Nisan Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Baş’ın mezun olduğu okul olan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve idarecileri ile, Karasu’da görev yapan çok sayıda eğitimci Şehit Ahmet Baş’ın kabrini ziyaret etti. Karasu Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert ve Kuzuluk Merkez Camii İmam Hatibi Erol Küçük tarafından mezarı başında Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Şehit babası emekli polis Polat Baş ise, oğlunun kabri başında taziyeleri kabul etti. Anma ziyaretine CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da sonradan katılarak şehit babasına taziyede bulundu. Baş’ın kabrinin üzerini kaplayan kırmızı ve beyaz renkli karanfiller ile Türk Bayrakları ziyaret edenlere duygu dolu anlar yaşattı. 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, dua öncesi yaptığı konuşmada duygu dolu ifadeler kullandı. “Karasu’da görev yapan eğitimciler olarak, dün 10 binler gibi bugün de burada bir kez daha tek yürek olduk” diyen Turhan, “Şehidimizi sadece bugün değil, bundan sonra da belli sürelerde ziyaret edeceğiz, kendisi için dua edeceğiz. Böylesine yürekli, ülkesi için canını hiçe sayan bir delikanlı yetiştirmiş olmaktan, okuduğu okulun o dönemki müdürü olarak büyük onur duyuyorum. Öğretmenleri olarak bizler, kendisini yetiştirmek herkese nasip olmayan bir onura sahibiz. Bugün şehidimiz için burada toplanan siz değerli eğitimci arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Karasuhaberleri

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın